Після нещодавньої ворожої атаки, українській енергосистемі дійсно непросто. Проте, навіть зважаючи на всі негативні чинники немає підстав говорити, що взимку українці сидітимуть більше 8 годин без світла. Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю нашому порталу висловив фахівець з держполітики у паливно-енергетичному комплексі, доктор наук з державного управління Геннадій Рябцев.
Експерт вважає, що подальша ситуація в енергетиці буде визначатися сукупністю чотирьох чинників.
Перший – кількість і масованість російських ударів. Вплив цього чинника буде безпосередньо залежати від можливості Повітряних Сил протистояти новим атакам та наявності на енергетичних об’єктах пасивного захисту що не менше 2 рівня. Другий чинник – температура повітря. За температури -5°c суттєво зростає вірогідність запровадження графіків погодинних вимкнень в окремо взятих областях, де найнижча температура. Якщо ж температура спускається менше -10°c, то є вірогідність запровадження погодинних графіків відключення світла по всій території України.
“Третій чинник – аномальні погодні умови, а саме заметілі, хуртовини, налипання мокрого снігу, обледеніння, сильний вітер. Все це також підвищує ймовірність аварійних вимкнень в тих регіонах, де вируватиме негода. Четвертий чинник – це зношеність обладнання. На жаль, в більшості регіонів зношеність обладнання перевищує 70%. Це означає за низьких температур зростає ймовірність виходу з ладу цього обладнання, що також може спричинити аварійні вимкнення. В сукупності ці чинники роблять проходження опалювального сезону взагалі без вимкнень надзвичайно низькою”, – зазначив Геннадій Рябцев.
При цьому експерт наголошує, що навіть за найнесприятливих погодних умов і інших чинників він все одно не прогнозує тривалість вимкнень електроенергії більше 8 годин на добу.
На місці падіння уламків ракети "Орєшнік" були зафіксовані запчастини, які використовуються для виробництва міжконтинентальних балістичних ракетах "Булава"…
Заяви про те, що Росія готується застосувати одразу кілька сотень ракет для удару по Україні, можуть бути…
Іран повідомив ядерному спостерігачеві ООН, що планує встановити понад 6000 додаткових центрифуг для збагачення урану на…
Технології не йдуть на місці, і штучний інтелект тепер не тільки забавки з зображенням котів. Його…
Центробанки країн Східної Європи стали найбільшими покупцями золота на глобальному ринку на тлі геополітичних змін…
Майже через три роки після початку війни в Україні популярність президента Володимира Зеленського падає, і далеко не…