Багато українців залишили країну та інтегруються в Європі. Проте повернуться ці люди, залежить не так від створення нових державних установ, скільки від підходу до питань міграції.
Про це РБК-Україна розповів доктор економічних наук, заступник директора Інституту демографії та проблем якості життя НАН України Олександр Гладун.
Міграція – це складне явище, яке безпосередньо пов’язане з економічною привабливістю країни, умовами життя, ринком праці та соціальними гарантіями.
“Хоча країни західної Європи активно залучають мігрантів, і за наших мігрантів вони борються. У українців схожі культура, поведінка. Так, в різних країнах і навіть регіонах люди є різні, але ментально ми європейці. І що роблять зараз в Європі? Відкривають для них мовні курси, навчають наших дітей, а дорослих підштовхують до працевлаштування.” – відзначив Гладун.
За даними Євростату, 94% українців, що перебувають у ЄС, становлять працездатне населення, яке забезпечує стабільне надходження податків до місцевих бюджетів. Лише 6% – люди віком 64 і старше.
Європа має інтерес у тому, щоб українці залишилися там і не поверталися на батьківщину, що створює для України серйозний виклик у відновленні свого населення та стабілізації демографічної ситуації.
В останні місяці на TikTok набирає популярності тренд, який буквально перевертає традиційне уявлення про здорові…
Не будемо лукавити, що майже кожен з нас думав про те, а в кого ж…
У Нью-Йорку в архіві бібліотеки та музею Моргана віднайдено рідкісний музичний рукопис, що, як припускають…
ВІЛ, туберкульоз, гепатит, рак… і це ще не все! З такими діагнозами вас можуть мобілізувати…
В Україні всього два чинні міністри у своїх деклараціях вказали пенсії. Серед них і 43-річний…
На війні загинув військовослужбовець Антон Шевчук. Про це повідомила у Фейсубці народна депутат Соломія Бобровська.…