Стосується всіх ухилянтів: Кабмін вводить миттєве позбавлення прав — що треба знати

Міністерство оборони повідомило, що тепер ТЦК, СБУ, а також розвідувальні органи обмінюватимуться даними з Національною поліцією щодо ухилення. Про це повідомляє портал Стіна.

В Україні нововведенням є впровадження електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов’язаних та резервістів та Єдиною інформаційною системою МВС.

Це дозволить правоохоронцям оперативно отримувати дані про порушників для їхнього подальшого адміністративного затримання та доставки до найближчого ТЦК або органів СБУ. За відсутності технічної можливості обміну інформацією, постанова передбачає альтернативні форми звернення до Нацполіції.

Цифровізація взаємодії між відомствами має забезпечити більш ефективне виконання завдань у сфері мобілізаційної підготовки та військового обліку», – зазначили у Міноборони.

Судячи із змісту змін, йдеться про спрощення для ТЦК доведення в суді факту неможливості доставити особу, щоб застосувати до неї окремий захід – тимчасове обмеження у праві керування автомобілем.

28 жовтня Кабмін опублікував свою постанову від 22 жовтня 2024 р. №1217, якою внесено зміни до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів (затвердженого 30 грудня 2022 року постановою №1487).

Було додано норму про те, що відправлення відбувається шляхом електронної взаємодії між Реєстром «Оберіг» та інформаційною системою МВС.

Також уточнено формат такого відправлення, а саме, що електронне звернення ТЦК, СБУ або розвідки, яке вони надсилають до Нацполіції, має містити:

  • прізвище, власне ім’я та по батькові
  • адреса задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування),
  • дату народження,
  • інші дані (за наявності), передбачені статтею 7 Закону «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів»,
  • підстава (порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку; порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію),
  • унікальний вихідний номер та кваліфікований електронний підпис уповноваженої особи.

При цьому за відсутності технічної можливості передачі даних такі звернення надсилаються, як і раніше, у паперовій формі.

У тому ж порядку – шляхом електронної взаємодії – ТЦК повідомляють поліції про відсутність підстав для адміністративного затримання та доставки призовників, військовозобов’язаних та резервістів, щодо яких надсилалося звернення відповідно до вимог абзацу 3 пункту 56 цього Порядку.

Зважаючи на все, ці зміни в цифровізації внесені, у тому числі, для того, щоб прискорити реалізацію норм про право подання ТЦК на розгляд адміністративних судів заяв про обмеження тих, хто ухиляється в праві водіння.

Романчук Микола

Recent Posts

Платіжки завищені майже наполовину: українці лютують – “Нафтогаз” відхрещується

Українці нерідко виявляють невідповідності між реальним споживанням та сумою у платіжці за газ. При цьому…

16 хв. ago

Радіо, ліхтарик, їжа і готівка: ЄС готує людей до війни — що відбувається

«Чи зможете ви протриматися 72 години без сторонньої допомоги?» — з таким питанням тепер звертаються…

2 години ago

Помста за правду: у РФ почали вирізати Пугачову з кіно

Російську співачку Аллу Пугачову, яка засудила війну проти України, почали цілеспрямовано "зачищати" з телеефірів. Під…

2 години ago

Українців почнуть позбавляти будинків, землі та дач: городи теж “під прицілом”

25 березня ВРУ ухвалила оновлену версію законопроекту № 9549, на який раніше наклав вето президент. Цей…

2 години ago

Новий податок на продаж через інтернет: хто і скільки заплатить з 2025 року

Міністерство фінансів України представило законопроєкт, який зобов'яже громадян платити 10% податку з доходів, отриманих через…

2 години ago

В Україні можуть посилити вимоги до банків при переказі грошей: що зміниться

Національний банк України планує запровадити низку нових правил для банківських переказів, які мають підвищити прозорість…

2 години ago