Лише 1,5% корупціонерів сіли до в’язниць за час повномасштабного вторгнення

Майже 7 тис. вироків корупціонерам було винесено після повномасштабного вторгнення Росії на територію України. Однак лише 1,5% корупціонерів отримали покарання у вигляді позбавлення волі, натомість більшість ж просто відкупилася штрафами. Про це повідомляє «Опендатабот».

6877 вироків корупціонерам було винесено від початку повномасштабної війни. Кількість порушників суттєва менша за період до повномасштабної війни. До порівняння, за цей час щороку виносилось по 2,5 тис. вироків, тоді як у 2021 році Реєстр корупціонерів поповнився на 6870 записів. Від початку року вже винесено 1758 вироків корупціонерам.

Кількість винесених вироків за корупцію

Як зазначають аналітики, така динаміка пов’язана з тим, що на початку великого вторгнення для посадовців подання декларацій було добровільним, відповідно, й не контролювалося НАЗК. 

Статті, через які засуджують корупціонерів цього року:  

  1. Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі – 663 вироки або 37.7% від загальної кількості (на третину менше, ніж торік).
  2. Несвоєчасне подання декларацій –  623 вироків або 35.4% (у порівнянні до минулого року таких порушень побільшало аж у 34 рази). Ймовірно, наступними роками ця цифра зросте та зрівняється з показниками до повномасштабного вторгнення, оскільки дані про несвоєчасне подання декларацій почали надходити лише з квітня 2024 року і таки заяв десятки тисяч.
  3. Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, – 281 вирок або 16% (вдвічі менше, ніж торік).

Яке покарання отримують корупціонери

У 98% випадків цьогоріч злочинцям присудили штраф – це 1 714 вироків. Лише 1.5% засуджених отримали покарання у вигляді позбавлення волі – це 27 вироків.

Цьогоріч найбільше порушників отримали вироки на Львівщині – 172 або 9.8% від усієї кількості. Трохи менше зловмисників було засуджено у Вінницькій області – 151 або 8.6%. Трійку лідерів закрила Одещина з показником 115 справ або 6.5%.

Кількість винесених вироків за корупцію в регіонах

«Деякі функції НАЗК були призупинені через повномасштабну війну на два роки, тож зараз ми маємо якнайшвидше опрацювати весь той накопичений обсяг роботи, який раніше робився поетапно. Ми змінили підхід до відбору та перевірок декларацій, запровадивши автоперевірки та відбираючи для повних перевірок лише декларації з високим рейтингом ризику. Правоохоронці вже відкрили 126 кримінальних проваджень за матеріалами повних перевірок НАЗК лише за дев’ять місяців поточного року. Вже за рішенням судів ми зможемо вносити осіб, які отримають відповідні вироки, до реєстру», – зазначили в НАЗК.

Романчук Микола

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

7 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

7 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

7 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

7 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

7 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

7 години ago