Економічне бронювання чекають радикальні зміни: хто підпаде під мобілізацію і піде до ТЦК

Україна готується до радикальних змін у системі економічного бронювання, що дозволяє працівникам критично важливих підприємств уникнути мобілізації. На тлі продовження війни та необхідності підтримки економічної стійкості уряд ініціює перегляд процесу, який вже давно викликає критику за непрозорість та потенційні корупційні ризики. За словами економіста Іллі Несходовського, нові правила повинні зробити систему бронювання відкритою та зрозумілою для суспільства.

Аудит та відмова від необґрунтованого бронювання

З 9 жовтня Міністерство економіки спільно з Міноборони оголосили про старт аудиту критично важливих підприємств. Планується, що до 15 листопада завершиться перевірка підприємств, які мають статус “критично важливих” для економіки та оборони. Якщо компанія не відповідає встановленим критеріям, її захисний статус буде скасовано, і працівники підлягатимуть мобілізації.

Згідно з новими правилами, підприємства, що виробляють товари, важливі для оборони, матимуть пріоритетне право на бронювання своїх працівників. Натомість компанії, які просто сплачують податки та мають високі прибутки, не зможуть користуватися таким привілеєм. Несходовський зазначає, що цей крок знизить корупційні ризики, адже нині рішення про бронювання залежить від чиновників, що створює простір для зловживань.

Реакція бізнесу та проблеми з підтвердженням статусу

Європейська Бізнес Асоціація повідомляє про численні скарги від компаній, які не можуть підтвердити свій статус критично важливих підприємств. Це значно ускладнює процедуру бронювання їхніх працівників. Уряд дозволив провести повторну перевірку для підприємств, які хочуть зберегти свій захисний статус, але в разі невідповідності критеріям цей статус може бути скасований.

Мобілізація як вимушений захід проти дезінформації

Поки український уряд посилює контроль над економічним бронюванням, російські медіа роздмухують антимобілізаційні настрої, намагаючись підірвати довіру до системи через дезінформацію. Вони поширюють думки про “соціальну несправедливість” мобілізації в Україні, зображуючи її як “беззаконня”. У самій Росії, однак, мобілізація відбувається за ще жорсткішими умовами.

Романчук Микола

Recent Posts

В Україні можуть заборонити “небажані” дзвінки на мобільний

В Україні можуть заборонити "небажані" дзвінки на мобільні телефони. Законопроект прийнятий у першому читанні. Як передає "Хвиля", про…

4 хв. ago

Яке питання ставить Ілон Маск під час кожної співбесіди, щоб виявити брехуна

Американський мільярдер Ілон Маск розповів, яке важливе запитання він ставить під час кожної співбесіди, щоб…

12 хв. ago

В Ісландії через виверження вулкана евакуювали популярний курорт

Вулкан на південному заході Ісландії вивергнувся всьоме з грудня, викинувши в повітря клуби диму, коли яскраво-помаранчева…

21 хв. ago

Батьків школярів можуть позбавити батьківських прав: що відомо

Якщо ваша дитина пропускає школу, це не просто "дрібна витівка". В Україні справа може дійти…

22 хв. ago

Росіяни змушують українців здавати кров для армії РФ

Загарбники на тимчасово окупованих РФ територіях шантажують українців, змушуючи ставати донорами крові для армії РФ.…

35 хв. ago

ЗМІ: Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів нафти в обмін на військову допомогу

Країна-агресор Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів нафти (56 тисяч тонн) з березня 2024 року. Про це повідомляє ВВС з посилання на дані…

49 хв. ago