Бронювання стане привілеєм: Кабмін посилює вимоги до “критично важливих” підприємств

В Україні переглядають правила надання підприємствам статусу критично важливих для економіки та забезпечення життєдіяльності населення. Як повідомляє РБК-Україна, Кабінет Міністрів готує масштабний аудит рішень щодо таких підприємств, особливо для тих, які отримали цей статус після 31 травня 2024 року. Нові правила можуть значно ускладнити отримання цього статусу, а для деяких підприємств — стати причиною його втрати.

Збільшення вимог до заробітної плати та перевірка статусу

Один із ключових критеріїв, який планують переглянути, — це середній рівень зарплати на підприємстві. Зараз він має відповідати середньому рівню по регіону, але нова ініціатива Кабміну передбачає встановлення єдиного мінімального показника для всієї країни. За попередньою інформацією, він може становити 19–20 тисяч гривень на місяць. Це, на думку уряду, допоможе запобігти зловживанням, коли компанії декларують високу зарплату лише для отримання статусу, а потім різко її знижують.

Аудит і виявлення порушень

Останні перевірки виявили низку порушень у процесі надання статусу критично важливих підприємств, особливо в Києві, а також у Львівській, Сумській, Хмельницькій та Одеській областях. Як повідомляють джерела видання, іноді підприємства після отримання статусу різко зменшували заявлену зарплату або збільшували кількість співробітників, фактично обманюючи державу. Це вказує на необхідність суворішого контролю, який тепер ініціює Кабмін.

Для уникнення подібних маніпуляцій планується узгоджувати критерії критичності з Міністерством оборони та Міністерством економіки. Це дозволить зробити процес надання статусу більш прозорим і зменшить ризики зловживань.

Наслідки для порушників

Підприємства, у яких буде виявлено порушення або маніпуляції, можуть втратити свій критично важливий статус. За словами джерела, рішення про відкликання статусу ухвалюватимуть на підставі даних аудиту, і відповідальність нестимуть як компанії, так і чиновники, що схвалили такі заявки.

Романчук Микола

Recent Posts

Чи дійсно працює правило п’яти секунд: дослідник дав остаточну відповідь

Багаторічна суперечка про те, чи можна їсти їжу, яка впала на підлогу, якщо підняти її…

8 хв. ago

Де знаходиться біблійний Едемський сад: існує чотири версії

Едемський сад - міфологічне місце, де Адам і Єва колись блукали, доки історія зі змією та яблуком…

15 хв. ago

Названо вражаючу кількість росіян, які стали жити краще завдяки війні

Кремлівському диктатору Володимиру Путіну найважливіше не гроші, а утримання влади, й це зараз для нього…

21 хв. ago

Старі квартири обкладають податком: українці скоро отримають листи

В Україні до 1 липня податкова служба розішле повідомлення про сплату податку на нерухомість. Він…

26 хв. ago

Виїхали і не повернулися: що буде з тими, хто вирішив “пересидіти” мобілізацію за межами країни

Попри оголошення загальної мобілізації в Україні, низка категорій чоловіків все ще має можливість виїхати за…

32 хв. ago

“Фатальні” перевірки лічильників: величезні штрафи за газ неминучі – хто розориться

В Україні побутових споживачів газу почали масово перевіряти на предмет порушень, які стосуються самовільного втручання…

38 хв. ago