Бронювання стане привілеєм: Кабмін посилює вимоги до “критично важливих” підприємств

В Україні переглядають правила надання підприємствам статусу критично важливих для економіки та забезпечення життєдіяльності населення. Як повідомляє РБК-Україна, Кабінет Міністрів готує масштабний аудит рішень щодо таких підприємств, особливо для тих, які отримали цей статус після 31 травня 2024 року. Нові правила можуть значно ускладнити отримання цього статусу, а для деяких підприємств — стати причиною його втрати.

Збільшення вимог до заробітної плати та перевірка статусу

Один із ключових критеріїв, який планують переглянути, — це середній рівень зарплати на підприємстві. Зараз він має відповідати середньому рівню по регіону, але нова ініціатива Кабміну передбачає встановлення єдиного мінімального показника для всієї країни. За попередньою інформацією, він може становити 19–20 тисяч гривень на місяць. Це, на думку уряду, допоможе запобігти зловживанням, коли компанії декларують високу зарплату лише для отримання статусу, а потім різко її знижують.

Аудит і виявлення порушень

Останні перевірки виявили низку порушень у процесі надання статусу критично важливих підприємств, особливо в Києві, а також у Львівській, Сумській, Хмельницькій та Одеській областях. Як повідомляють джерела видання, іноді підприємства після отримання статусу різко зменшували заявлену зарплату або збільшували кількість співробітників, фактично обманюючи державу. Це вказує на необхідність суворішого контролю, який тепер ініціює Кабмін.

Для уникнення подібних маніпуляцій планується узгоджувати критерії критичності з Міністерством оборони та Міністерством економіки. Це дозволить зробити процес надання статусу більш прозорим і зменшить ризики зловживань.

Наслідки для порушників

Підприємства, у яких буде виявлено порушення або маніпуляції, можуть втратити свій критично важливий статус. За словами джерела, рішення про відкликання статусу ухвалюватимуть на підставі даних аудиту, і відповідальність нестимуть як компанії, так і чиновники, що схвалили такі заявки.

Романчук Микола

Recent Posts

Куди поїхати на Різдво: найкращі ярмарки Європи 2024

У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…

2 години ago

На монетах можна розбагатіти: які копійки оцінюються майже у 40 000 грн

Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…

2 години ago

Від фалоса до “гівенця” за 200 тисяч доларів: 5 найгірших пам’ятників світу

Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…

2 години ago

Мільйонерка з МСЕК розплакалась під час апеляції: що вирішив суд

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…

2 години ago

Пісторіус відмовився балотуватися на посаду канцлера Німеччини

Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…

2 години ago

Видаляли здорові зуби заради стилю: ритуал тайванців, від якого мороз по шкірі

Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…

3 години ago