У супермаркетах порушують права українців: що не можна робити продавцям

Співробітники супермаркетів та магазинів не мають права змушувати покупців оплачувати пошкоджений чи розбитий товар – вони можуть лише зафіксувати факт пошкодження майна. Однак це стосується лише тих випадків, коли псування товару відбулося випадково.

Це пояснили експерти “Захисту прав споживачів”. Там зазначили: за ст. 17 Закону України “Про захист прав споживачів”, забороняється примушувати споживача купувати продукцію неналежної якості або непотрібного йому асортименту. Відповідно, “ніхто не може змусити вас сплатити пошкоджений або розбитий товар”.

“Якщо товар пошкоджено ненавмисне – тоді законодавство на боці споживачів. Згідно зі ст. 323 Цивільного кодексу України ризик випадкового знищення та випадкового псування майна несе його власник, якщо інше не встановлено договором або законом. Адже покупець не власник, поки не заплатить за товар”, – зазначили експерти.

Водночас, зазначається, якщо представники закладу наполягають на вині клієнта, то мають довести її в суді – адже самостійно стягувати такі виплати вони не мають права. Покупцям у такому разі слід викликати поліцію.

“Рекомендуємо суб’єктам господарювання врахувати можливі ризики пошкодження товару під час його розкладання, покупцям бути обережними, а у разі виникнення спірних ситуацій викликати поліцію”, – підсумували експерти.

Водночас у супермаркетах та інших закладах торгівлі можуть обважувати своїх покупців. Для цього використовуються ваги, які не пройшли повірки. Однак це є порушенням прав споживача, а тому покупці можуть звертатися зі скаргою до Держпродспоживслужби чи суду.

“Купуючи товар, що підлягає зважуванню, звертайте увагу, чи засоби вимірювальної техніки мають повірочне тавро. Якщо ні, то покупець має право вимагати у продавця документи, що підтверджують проходження засобами вимірювання періодичної повірки”, – розповіли експерти “Захисту прав споживачів”.

Якщо товар продається на ринку, наголошується, можна звернутися до його адміністрації – щоб та надала вимірювальні прилади. Адже за правилами торгівлі на ринках, “адміністрація зобов’язана забезпечувати продавців засобами вимірювальної техніки”.

Якщо справність вимірювального приладу не підтверджена, ваші права як споживача виявляються порушеними. У зв’язку з чим можна звернутися до:

  • Держпродспоживслужби;
  • суду.
Романчук Микола

Recent Posts

Названа найпопулярніша спеціальність 2024 року: ким хочуть бути українські студенти

Згідно з даними інформаційної системи "Вступ.ОСВІТА.UA", цьогоріч найбільший інтерес серед абітурієнтів викликали спеціальності "Психологія", "Менеджмент"…

1 хв. ago

Звички водіїв, що викликають підозру: кого обов’язково зупинить поліція

Водії часто не замислюються, що на перший погляд невинні деталі можуть привернути зайву увагу поліції.…

14 хв. ago

Де найкраще і найгірше метро в Європі: рейтинг

Із появою метрополітену життя у містах змінилось до невпізнаваності. Але чи замислювались ви, в яких європейських містах…

27 хв. ago

Вбиватимуть за джинси та сонцезахисні окуляри: Північна Корея розширила список “смертельних” злочинів

У Північній Кореї розширили список злочинів, які караються смертною карою. Тепер він міститиме не 11,…

34 хв. ago

Календар магнітних бур на жовтень 2024: найнебезпечніші дати

За даними метеорологів, у жовтні відбудеться кілька магнітних бур на Сонці, вплив яких буде відчутний…

41 хв. ago

Звільнення командира 72-ї ОМБр: офіцер звернувся до військових

Командира 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців полковника Івана Вінніка призначили на вищу посаду.…

56 хв. ago