Українцям розповіли, що чекає на дитину в польських навчальних закладах

Про це пише Yavp.pl.

Так, за час війни в Україні багато громадян виїхали з дітьми до Польщі та зіткнулися з необхідністю адаптації до нової системи освіти. Зокрема, українці можуть віддати дитину дошкільного віку до дитячого садка, якщо ж вона шкільного віку, то треба її записати до польської школи або продовжити українське онлайн-навчання. Розповідаємо про фінансову підтримку, особливості навчання та додаткові можливості на кожному етапі.

Дитячі садки

Зверніть увагу, що існують програми фінансової підтримки для сімей з низьким прибутком, які дозволяють отримати знижки на оплату дитячого садка.

До того ж багато дитячих садків пропонують якісне харчування, що враховує дієтичні потреби дітей.

Щоб влаштувати дитину в дитячий садок, потрібно звернутися до обраного закладу особисто або записати дитину онлайн.

Ознайомитись з повним переліком дитячих садків у Польщі можна на порталі Przedszkola w Polsce – przedszkola.edubaza.pl.

Якщо вільних місць немає, зверніться до гміни з проханням надати інформацію про дитячий садок, який зможе відвідувати вашу дитину.

Початкова школа

Польські школи мають високі стандарти навчання та сучасні навчальні програми. При цьому доступні різні стипендії та соціальні посібники для учнів із малозабезпечених сімей або тих, хто досяг значних успіхів у навчанні чи спорті.

Також варто налаштуватися на те, що фінансова допомога “800+” виплачуватиметься за умови, якщо дитина навчається у польській системі освіти SIO.

Так, освіта у державних школах Польщі є безкоштовною. Також учні мають право на пільговий проїзд.

До того ж школи пропонують багато гуртків та спортивних секцій, що сприяє всебічному розвитку учнів.

Зверніть увагу, що перше, що потрібно з документів для того, щоб записати дитину в польську школу в режимі онлайн – Profil zaufany (довірений профіль). Його видають батькам, коли легально оформили своє перебування у Польщі. За допомогою цього довіреного профілю можна зробити онлайн-підтвердження особистості, а це безпосередньо потрібно, коли ви віддаєте дитину до школи. Подібний профіль можна отримати у банку, коли ви відкриваєте рахунок, або у Центрі обслуговування мешканців міста.

Зокрема, необхідно зібрати всі документи, а саме:

  • Номер PESEL
  • Паспорт (за наявності); свідоцтво народження дитини. Документ має бути переведений на польську та завірений присяжним перекладачем (тут можна знайти більше інформації про присяжний переклад). Крім перекладу, фахівець повинен поставити свою печатку, без неї переклад документа недійсний.
  • Договір про проживання, або якщо ви проживаєте в Польщі на безкоштовній основі, то це може бути довідка “Умова окказіональна”, але в ній обов’язково має бути вказана ваша адреса проживання. Якщо ви мешкаєте тимчасово, зверніться за подібним документом до власника цього осередку.
  • Інформація про успішність дитини. Безумовно, що, швидше за все, у вас на руках відсутні табелі дитини, але можна зв’язатися з класним керівником дитини та за її словами написати дитині характеристику, вказати школу в якій вона навчалася і кількість повністю завершених класів, а потім перекласти польською мовою у звичайній Google Translate.

Увагу українців також звертають на те, що це рекомендований перелік документів для запису дитини до школи. Але українських дітей записували до польських шкіл і без більшості з них, а лише з паспортом та заявою від одного з батьків.

Професійні училища

Так, протягом навчання студенти здобувають практичні навички, необхідні для конкретних професій. Це дозволяє випускникам швидко знайти роботу.

При цьому багато училищ співпрацюють з місцевими підприємствами, що сприяє працевлаштуванню випускників.

Випускники мають можливість продовжити навчання у вищих навчальних закладах або підвищувати кваліфікацію на інших професійних курсах.

Учні професійних училищ можуть отримувати стипендії та допомогу на період навчання.

“Якщо ваша дитина навчається у 8 класі польської школи або 8 або 9 класі української школи – вона має право безкоштовно здобути повну середню освіту, професійний досвід і навіть першу роботу в Польщі”, – йдеться у повідомленні.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Ще пара обстрілів, і темрява стане нормою: експерт про реальність зими без світла

Україна готується до суворої зими, але, за словами експерта з питань ЖКГ Олега Попенка, готовність…

2 години ago

Їж і молодій: 7 фруктів, які уповільнюють старіння краще за креми від зморшок

Кажуть, що вічна молодість — це міф. Але хто сказав, що її не можна продовжити?…

2 години ago

Де в Європі туристів обкрадають найчастіше: список найнебезпечніших країн

Європа приваблює мільйони туристів щороку, але за мальовничими краєвидами та величними пам’ятками часто ховаються кишенькові…

2 години ago

Батьки Бреда Пітта вже вісім років у сімейній ізоляції через Анджеліну Джолі

Голлівудські зірки розлучилися у 2016 році після 12 років сімейного життя. У Анджеліни та Бреда шестеро…

2 години ago

Рубль “злякався” нових погроз Путіна: валюта Росії досягла історичного дна

Російський рубль знову пішов у круте піке. 23 листопада офіційний курс валюти впав до 102,5…

2 години ago

В Україні планують різко збільшити виплати при народженні дитини

Україна готується до істотних змін у системі підтримки сімей з дітьми. Верховна Рада розглядає два…

2 години ago