Українцям розповіли, що чекає на дитину в польських навчальних закладах

Про це пише Yavp.pl.

Так, за час війни в Україні багато громадян виїхали з дітьми до Польщі та зіткнулися з необхідністю адаптації до нової системи освіти. Зокрема, українці можуть віддати дитину дошкільного віку до дитячого садка, якщо ж вона шкільного віку, то треба її записати до польської школи або продовжити українське онлайн-навчання. Розповідаємо про фінансову підтримку, особливості навчання та додаткові можливості на кожному етапі.

Дитячі садки

Зверніть увагу, що існують програми фінансової підтримки для сімей з низьким прибутком, які дозволяють отримати знижки на оплату дитячого садка.

До того ж багато дитячих садків пропонують якісне харчування, що враховує дієтичні потреби дітей.

Щоб влаштувати дитину в дитячий садок, потрібно звернутися до обраного закладу особисто або записати дитину онлайн.

Ознайомитись з повним переліком дитячих садків у Польщі можна на порталі Przedszkola w Polsce – przedszkola.edubaza.pl.

Якщо вільних місць немає, зверніться до гміни з проханням надати інформацію про дитячий садок, який зможе відвідувати вашу дитину.

Початкова школа

Польські школи мають високі стандарти навчання та сучасні навчальні програми. При цьому доступні різні стипендії та соціальні посібники для учнів із малозабезпечених сімей або тих, хто досяг значних успіхів у навчанні чи спорті.

Також варто налаштуватися на те, що фінансова допомога “800+” виплачуватиметься за умови, якщо дитина навчається у польській системі освіти SIO.

Так, освіта у державних школах Польщі є безкоштовною. Також учні мають право на пільговий проїзд.

До того ж школи пропонують багато гуртків та спортивних секцій, що сприяє всебічному розвитку учнів.

Зверніть увагу, що перше, що потрібно з документів для того, щоб записати дитину в польську школу в режимі онлайн – Profil zaufany (довірений профіль). Його видають батькам, коли легально оформили своє перебування у Польщі. За допомогою цього довіреного профілю можна зробити онлайн-підтвердження особистості, а це безпосередньо потрібно, коли ви віддаєте дитину до школи. Подібний профіль можна отримати у банку, коли ви відкриваєте рахунок, або у Центрі обслуговування мешканців міста.

Зокрема, необхідно зібрати всі документи, а саме:

  • Номер PESEL
  • Паспорт (за наявності); свідоцтво народження дитини. Документ має бути переведений на польську та завірений присяжним перекладачем (тут можна знайти більше інформації про присяжний переклад). Крім перекладу, фахівець повинен поставити свою печатку, без неї переклад документа недійсний.
  • Договір про проживання, або якщо ви проживаєте в Польщі на безкоштовній основі, то це може бути довідка “Умова окказіональна”, але в ній обов’язково має бути вказана ваша адреса проживання. Якщо ви мешкаєте тимчасово, зверніться за подібним документом до власника цього осередку.
  • Інформація про успішність дитини. Безумовно, що, швидше за все, у вас на руках відсутні табелі дитини, але можна зв’язатися з класним керівником дитини та за її словами написати дитині характеристику, вказати школу в якій вона навчалася і кількість повністю завершених класів, а потім перекласти польською мовою у звичайній Google Translate.

Увагу українців також звертають на те, що це рекомендований перелік документів для запису дитини до школи. Але українських дітей записували до польських шкіл і без більшості з них, а лише з паспортом та заявою від одного з батьків.

Професійні училища

Так, протягом навчання студенти здобувають практичні навички, необхідні для конкретних професій. Це дозволяє випускникам швидко знайти роботу.

При цьому багато училищ співпрацюють з місцевими підприємствами, що сприяє працевлаштуванню випускників.

Випускники мають можливість продовжити навчання у вищих навчальних закладах або підвищувати кваліфікацію на інших професійних курсах.

Учні професійних училищ можуть отримувати стипендії та допомогу на період навчання.

“Якщо ваша дитина навчається у 8 класі польської школи або 8 або 9 класі української школи – вона має право безкоштовно здобути повну середню освіту, професійний досвід і навіть першу роботу в Польщі”, – йдеться у повідомленні.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

2 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

2 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

2 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

2 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

3 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

3 години ago