Українцям розповіли, що чекає на дитину в польських навчальних закладах

Про це пише Yavp.pl.

Так, за час війни в Україні багато громадян виїхали з дітьми до Польщі та зіткнулися з необхідністю адаптації до нової системи освіти. Зокрема, українці можуть віддати дитину дошкільного віку до дитячого садка, якщо ж вона шкільного віку, то треба її записати до польської школи або продовжити українське онлайн-навчання. Розповідаємо про фінансову підтримку, особливості навчання та додаткові можливості на кожному етапі.

Дитячі садки

Зверніть увагу, що існують програми фінансової підтримки для сімей з низьким прибутком, які дозволяють отримати знижки на оплату дитячого садка.

До того ж багато дитячих садків пропонують якісне харчування, що враховує дієтичні потреби дітей.

Щоб влаштувати дитину в дитячий садок, потрібно звернутися до обраного закладу особисто або записати дитину онлайн.

Ознайомитись з повним переліком дитячих садків у Польщі можна на порталі Przedszkola w Polsce – przedszkola.edubaza.pl.

Якщо вільних місць немає, зверніться до гміни з проханням надати інформацію про дитячий садок, який зможе відвідувати вашу дитину.

Початкова школа

Польські школи мають високі стандарти навчання та сучасні навчальні програми. При цьому доступні різні стипендії та соціальні посібники для учнів із малозабезпечених сімей або тих, хто досяг значних успіхів у навчанні чи спорті.

Також варто налаштуватися на те, що фінансова допомога “800+” виплачуватиметься за умови, якщо дитина навчається у польській системі освіти SIO.

Так, освіта у державних школах Польщі є безкоштовною. Також учні мають право на пільговий проїзд.

До того ж школи пропонують багато гуртків та спортивних секцій, що сприяє всебічному розвитку учнів.

Зверніть увагу, що перше, що потрібно з документів для того, щоб записати дитину в польську школу в режимі онлайн – Profil zaufany (довірений профіль). Його видають батькам, коли легально оформили своє перебування у Польщі. За допомогою цього довіреного профілю можна зробити онлайн-підтвердження особистості, а це безпосередньо потрібно, коли ви віддаєте дитину до школи. Подібний профіль можна отримати у банку, коли ви відкриваєте рахунок, або у Центрі обслуговування мешканців міста.

Зокрема, необхідно зібрати всі документи, а саме:

  • Номер PESEL
  • Паспорт (за наявності); свідоцтво народження дитини. Документ має бути переведений на польську та завірений присяжним перекладачем (тут можна знайти більше інформації про присяжний переклад). Крім перекладу, фахівець повинен поставити свою печатку, без неї переклад документа недійсний.
  • Договір про проживання, або якщо ви проживаєте в Польщі на безкоштовній основі, то це може бути довідка “Умова окказіональна”, але в ній обов’язково має бути вказана ваша адреса проживання. Якщо ви мешкаєте тимчасово, зверніться за подібним документом до власника цього осередку.
  • Інформація про успішність дитини. Безумовно, що, швидше за все, у вас на руках відсутні табелі дитини, але можна зв’язатися з класним керівником дитини та за її словами написати дитині характеристику, вказати школу в якій вона навчалася і кількість повністю завершених класів, а потім перекласти польською мовою у звичайній Google Translate.

Увагу українців також звертають на те, що це рекомендований перелік документів для запису дитини до школи. Але українських дітей записували до польських шкіл і без більшості з них, а лише з паспортом та заявою від одного з батьків.

Професійні училища

Так, протягом навчання студенти здобувають практичні навички, необхідні для конкретних професій. Це дозволяє випускникам швидко знайти роботу.

При цьому багато училищ співпрацюють з місцевими підприємствами, що сприяє працевлаштуванню випускників.

Випускники мають можливість продовжити навчання у вищих навчальних закладах або підвищувати кваліфікацію на інших професійних курсах.

Учні професійних училищ можуть отримувати стипендії та допомогу на період навчання.

“Якщо ваша дитина навчається у 8 класі польської школи або 8 або 9 класі української школи – вона має право безкоштовно здобути повну середню освіту, професійний досвід і навіть першу роботу в Польщі”, – йдеться у повідомленні.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Алкоголь, від якого варто відмовитися взимку: які ризики виникають

Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…

14 хв. ago

Популярна столиця Європи введе податок для туристів: скільки доведеться заплатити

У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…

24 хв. ago

До 25 тисяч штрафу: кому із військовозобов’язаних дали 3 тижні на проходження ВЛК

Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…

31 хв. ago

Водіїв попередили про 3 схеми обману під час аварій з пішоходами

Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…

38 хв. ago

Нові тарифи на газ та доставку: який “сюрприз” готує комуналка у 2025 році

Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…

47 хв. ago

Студентів, які не складуть іспит з базової загальновійськової підготовки, відрахують з ВНЗ

З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…

56 хв. ago