Ці сім категорій чоловіків мобілізують з 1 серпня першочергово: хто в цьому списку

У серпні цього року призову у першу чергу будуть підлягати ті громадяни, що мають належати до одного з критеріїв для мобілізації або відповідати запитам від військового керівництва.

Отримати повістки з наступного місяця можуть 7 категорій чоловіків. Жінки, які перебувають на військовому обліку, своєю чергою, можуть мобілізуватись добровільно, як пише УНІАН.

  • військовозобов’язаних від 18 до 60 років, які придатні до військової служби за станом здоров’я та з військовим досвідом;
  • військовозобов’язаних від 25 років до 60 років, які придатні за станом здоров’я, але не мають військового досвіду;
  • чоловіків від 25 до 60 років, які раніше під час воєнного стану були “обмежено придатними” за станом здоров’я: вони можуть повторно пройти ВЛК до 4 лютого 2025 року та отримати статус “придатний” чи “непридатний”;
  • чоловіків від 18 до 60 років, що зняті або виключені з військового обліку, але визнані придатними або обмежено придатними за станом здоров’я в умовах воєнного стану на підставі висновку ВЛК;
  • військовозобов’язаних від 18 до 25 років, які закінчили військову кафедру, є офіцерами запасу і наразі не продовжують навчання в магістратурі;
  • військовозобов’язаних від 18 до 25 років, які відслужили строкову службу в армії (винятком є остання демобілізація строковиків, яких можуть мобілізувати лише через рік);
  • військовозобов’язаних від 18 до 25 років, які були приписані до призовних дільниць за старим законодавством і мали статус “непридатний” до служби в мирний час або “обмежено придатний” у воєнний час: їм треба буде повторно пройти ВЛК до 4 лютого 2025 року та дочекатися її рішення щодо придатності чи непридатності до служби.

Крім того, призову підлягають чоловіки, що втратили право на відстрочку від мобілізації.

Хто з серпня може піти на службу добровільно

  • призовники від 18 до 25 років, які не проходили строкову службу — вони можуть укласти контракт;
  • жінки до 60 років у випадку, якщо вони придатні за станом здоров’я;
  • ті, хто має інвалідність, якщо ВЛК зробить відповідний висновок і особа може служити й виконувати певні завдання;
  • ті, хто отримав відстрочку від мобілізації за сімейними обставинами;
  • громадяни інших країн.

Водночас жінки, що перебувають на військовому обліку, а саме ті, що мають медичну чи фармацевтичну освіту, не підлягають примусовій мобілізації.

Ольга Степанова

Recent Posts

ЄС закликав виконати ордери на арешт Путіна

Євросоюз закликав усі держави, які ратифікували Римський статут, виконувати свої зобов'язання. Зокрема йдеться про арешт…

8 хв. ago

Чи може ТЦК передати повістку через родичів: юрист дав пояснення

Військовослужбовці ТЦК не можуть передати повістку військовозобов'язаному через родичів. Якщо це сталося, то документ не…

23 хв. ago

Експерти пояснили небажання Путіна оголошувати нову хвилю мобілізації

Росія наразі не планує оголошення нової хвилі мобілізації в короткостроковій або середньостроковій перспективі, оскільки президент…

23 хв. ago

Стало відомо, хто може отримати пенсію загиблого військового

Попри війну, українці продовжують отримувати пенсії та соціальні виплати. В Україні існує декілька видів пенсії,…

35 хв. ago

На Троєщині стали трамваї: що сталося?

У Деснянському районі Києва через технічні причини зупинилися трамваї. Про це повідомляє «Київпастранс». Зокрема, йдеться про маршрути…

47 хв. ago