Військовозобов’язані громадяни Україні повинні були оновити дані в рамках мобілізаційної кампанії до 16 липня. Всі, хто не зробив цього, можуть отримати штрафи.
Адвокат юридичної фірми Gracers Сергій Савинський у коментарі «РБК-Україна» розповів, як відбувається стягнення за несплату штрафу та чи можуть забрати єдине житло.
За неоновлення даних військовозобов’язаними керівник ТЦК та СП має право притягнути особу до адміністративної відповідальності за ст. 210 КУпАП (порушення правил військового обліку), зазначає юрист. За це правопорушення на людину може бути накладений штраф від 1000 до 1500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 17 000 грн до 25 500 грн).
Такий штраф накладається наступним чином.
«Якщо людина не сплатить даний штраф, то щодо неї буде відкрито виконавче провадження. У такому випадку виконавець буде змушений здійснювати звернення стягнення на майно боржника», – зауважив Сергій Савинський.
Стягнення звертається в першу чергу на кошти боржника у національній та іноземній валютах, інші цінності, у тому числі на кошти на рахунках боржника у банках та інших фінансових установах.
«Якщо ж в людини немає коштів на банківських рахунках, то стягнення буде звертатися на рухоме майно боржника, включаючи і транспортний засіб. Якщо в людини немає транспортного засобу, то стягнення буде звертатися на інше рухоме майно», – пояснив адвокат.
За словами юриста, звернення стягнення на об’єкти нерухомого майна, об’єкти незавершеного будівництва, майбутні об’єкти нерухомості здійснюється у разі відсутності в боржника достатніх коштів чи рухомого майна.
«Тобто, в першу чергу виконавець повинен стягувати штраф за рахунок коштів на банківських рахунках, а потім вже – за рахунок рухомого майна боржника. Лише у разі відсутності в боржника достатньої кількості коштів виконавець зможе звернути стягнення іншого майна, включаючи і нерухоме», – зауважив Сергій Савинський.
Він звернцув увагу, що існують випадки, коли нерухоме майно не може бути звернене до стягнення. Якщо сума, що підлягає стягненню за виконавчим провадженням, не перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати, звернення стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташоване таке житло, не здійснюється. У такому разі виконавець зобов’язаний вжити заходів для виконання рішення за рахунок іншого майна боржника.
«Тобто, якщо в особи наявне єдине житло і розмір стягнення не перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати, що станом на червень 2024 року становить 160 000 грн, то таке житло та земельна ділянка, на якій воно розташоване, не підлягають стягненню», – пояснив адвокат.
Максимальний розмір штрафу за порушення ст. 210 КУпАП становить 25 500 грн, а отже, якщо військовозобов’язаний не сплатив штраф, однак має єдине житло, то таке житло із земельною ділянкою під ним не можливо забрати, оскільки сума стягнення не перевищує 160 000 грн.
«У даному разі теоретично можна звернути стягнення на нерухоме майно лише у разі, якщо було відкрито зведене виконавче провадження (кілька виконавчих проваджень про стягнення коштів з одного боржника, які були об’єднанні в одне). Однак, подібного стягнення коштів на сьогодні здійснено не було», – зазначив юрист.
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…
Президент Росії Володимир Путін заявив про успішне випробування ракети "Орешник" ("Кедр") - саме нею РФ вдарила…