В Україні сьогодні налічується близько 10,2 млн пенсіонерів. Середня пенсія у країні після березневої індексації зросла і зараз становить 5,7 тис. грн. Однак більшість літніх громадян не отримують і такої виплати. Розмір пенсії у більшості українців менше за середню. Причому переважна частина з них отримують щомісяця не більше 4 тис. грн.
Однак є певні категорії громадян, які мають пенсію 20 тисяч і навіть більше. Про суддів тут не йдеться. Адже їм нараховують пенсію за зовсім іншим алгоритмом. Та й сама пенсія у них називається довічним утриманням. Так от, середній розмір цього утримання уже перевищив 103 тис. грн.
Однак “простим смертним” українцям така пенсія і не снилась. Для них встановлено пенсійну стелю у розмірі 10 прожиткових мінімумів для людей, що втратили працездатність. На сьогодні розмір такого прожиткового мінімуму становить 2361 гривню. А отже, розмір максимальної пенсії не має перевищувати 23 610 гривень.
Щоб заробити таку пенсію, простий українець повинен мати щонайменше 60 років страхового стажу і при цьому ще й отримувати високу зарплату. Лише тоді він, можливо, отримуватиме таку пенсію.
Іншими словами, якщо він пішов працювати у 15 років і працюватиме до 75, то можливо решту життя він матиме 20-тисячну пенсію. Але тільки за умови, що й зарплата у нього була висока.
У них розмір пенсії так безпосередньо не прив’язаний до страхового стажу. До того ж, якщо у простих українців коефіцієнт заміщення зарплати пенсією (відсоток, який становить пенсія від зарплати) заледве дотягує до 30%, то у держслужбовців він становить 60%.
Тобто, якщо держслужбовець мав, наприклад, 35 тис. грн зарплати, то його пенсія буде дорівнювати 21 тисячі. Щоправда, як уже зазначалося, більше за 23 610 грн. пенсія бути не може.
“Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумі”, – йдеться в законі України.
Таке право мають:
Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…
У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…
Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…
Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…
Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…
З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…