Роботодавці, які не вручатимуть повістки своїм працівникам, підпадуть під санкції

Українські військовозобов’язані можуть отримати повістку безпосередньо від свого роботодавця навіть під час роботи. Згідно з новим законопроєктом, українські роботодавці тепер зобов’язані та мають законне право вручати своїм працівникам повістки з територіальних центрів комплектування.

Про це розповів речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін в інтерв’ю “Lviv Media”.

Лазуткін зазначив, що роботодавці завжди мали можливість повідомляти працівників про повістки, але тепер це стало їхнім обов’язком. Якщо роботодавець не виконає цей обов’язок, на нього накладатимуться санкції. Таким чином, роботодавці повинні діяти відповідно до законодавства та постанов Кабінету Міністрів.

“І раніше роботодавці могли здійснювати оповіщення, місцеві органи можуть це робити. І це надалі триватиме. Я думаю, що тут якось змінити це чи вплинути якось складно. Все одно роботодавці будуть зобов’язані та матимуть законну можливість вручати повістки”, – сказав Лазуткін.

Основна мета нововведень – забезпечити належне регулювання процесу вручення повісток, щоб уникнути порушень та зловживань. Це включає контроль над людським фактором, коли окремі особи можуть перевищувати свої повноваження або неправильно виконувати свої обов’язки.

“Адже все має якимось чином регулюватися. І відповідно до тих документів, якими це регулюється, вони відповідно вони й працюють. Не виходячи за рамки, адже ми знаємо, що всі люди й часто людський фактор може відігравати, хтось може перевищувати свої повноваження. Є закон, є постанова Кабміну, який є базою для того, щоб здійснювати цю роботу”, – додав речник.

Варто зазначити, що після оновлення даних військовозобов’язаними в Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП), повістки видаються виключно ТЦК. Це забезпечує контроль і впорядкованість процесу мобілізації.

Нові правила покликані підвищити ефективність процесу мобілізації та забезпечити, щоб всі військовозобов’язані були належним чином сповіщені про свої обов’язки перед державою. Роботодавці, зі свого боку, повинні дотримуватися встановлених правил, щоб уникнути санкцій і забезпечити правомірність своїх дій.

Ольга Степанова

Recent Posts

Українцям в Польщі почнуть видавати “сірі паспорти”: що це взагалі таке

Українці, які опинилися в Польщі через повномасштабну війну, зможуть отримати тимчасовий документ, т.з. "сірий паспорт". Це…

3 хв. ago

Вигадав суїцид, бо було нудно: українець вирішив оригінально запросити поліцію на чай

В основному, ми викликаємо поліцію у випадках, коли порушуються наші права, і ми вимагаємо захисту.…

11 хв. ago

В одній з областей України посилюють мобілізацію. Українці вже відреагували

На Харківщині планують посилити мобілізацію військовозобов'язаних, яка є обов'язковою під час дії воєнного стану в Україні.…

18 хв. ago

“А звичайні діти – не люди?”: мешканці центра Києва обурилися через мовчання про ймовірний ракетний удар

На тлі запуску Росією нової балістичної ракети, яку Путін назвав "Орєшніком", протягом останньої доби в…

27 хв. ago

У Китаї відкрили найпотужнішу у світі центрифугу для “стиснення” часу й простору

Китайські вчені завершили перший етап будівництва найпотужнішої у світі центрифуги в Ханчжоу – амбітного проєкту, спрямованого…

36 хв. ago

У Британії чоловік підпалив підприємство повʼязане з Україною на замовлення РФ

Громадянин Британії здійснив підпал лондонської комерційної нерухомості, яке пов'язане з Україною. За це він отримав…

44 хв. ago