Роботодавці, які не вручатимуть повістки своїм працівникам, підпадуть під санкції

Українські військовозобов’язані можуть отримати повістку безпосередньо від свого роботодавця навіть під час роботи. Згідно з новим законопроєктом, українські роботодавці тепер зобов’язані та мають законне право вручати своїм працівникам повістки з територіальних центрів комплектування.

Про це розповів речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін в інтерв’ю “Lviv Media”.

Лазуткін зазначив, що роботодавці завжди мали можливість повідомляти працівників про повістки, але тепер це стало їхнім обов’язком. Якщо роботодавець не виконає цей обов’язок, на нього накладатимуться санкції. Таким чином, роботодавці повинні діяти відповідно до законодавства та постанов Кабінету Міністрів.

“І раніше роботодавці могли здійснювати оповіщення, місцеві органи можуть це робити. І це надалі триватиме. Я думаю, що тут якось змінити це чи вплинути якось складно. Все одно роботодавці будуть зобов’язані та матимуть законну можливість вручати повістки”, – сказав Лазуткін.

Основна мета нововведень – забезпечити належне регулювання процесу вручення повісток, щоб уникнути порушень та зловживань. Це включає контроль над людським фактором, коли окремі особи можуть перевищувати свої повноваження або неправильно виконувати свої обов’язки.

“Адже все має якимось чином регулюватися. І відповідно до тих документів, якими це регулюється, вони відповідно вони й працюють. Не виходячи за рамки, адже ми знаємо, що всі люди й часто людський фактор може відігравати, хтось може перевищувати свої повноваження. Є закон, є постанова Кабміну, який є базою для того, щоб здійснювати цю роботу”, – додав речник.

Варто зазначити, що після оновлення даних військовозобов’язаними в Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП), повістки видаються виключно ТЦК. Це забезпечує контроль і впорядкованість процесу мобілізації.

Нові правила покликані підвищити ефективність процесу мобілізації та забезпечити, щоб всі військовозобов’язані були належним чином сповіщені про свої обов’язки перед державою. Роботодавці, зі свого боку, повинні дотримуватися встановлених правил, щоб уникнути санкцій і забезпечити правомірність своїх дій.

Ольга Степанова

Recent Posts

Куди поїхати на Різдво: найкращі ярмарки Європи 2024

У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…

4 години ago

На монетах можна розбагатіти: які копійки оцінюються майже у 40 000 грн

Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…

4 години ago

Від фалоса до “гівенця” за 200 тисяч доларів: 5 найгірших пам’ятників світу

Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…

4 години ago

Мільйонерка з МСЕК розплакалась під час апеляції: що вирішив суд

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…

4 години ago

Пісторіус відмовився балотуватися на посаду канцлера Німеччини

Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…

4 години ago

Видаляли здорові зуби заради стилю: ритуал тайванців, від якого мороз по шкірі

Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…

4 години ago