Пенсії в Україні: деякі громадяни можуть втратити останні 10 років стажу

У Верховній Раді ухвалили законопроєкт, який розв’язує одразу кілька проблемних питань, які пов’язані з призначенням пенсійних виплат. Про це йдеться в повідомленні Міністерства соціальної політики.

Йдеться про законопроєкт №9453, який був розроблений Міноцполітики. Річ у тім, що після початку повномасштабного вторгнення, Україна ухвалила рішення розірвати всі дипломатичні відносини з Росією. Відповідно, всі контакти і документообіг між державними структурами країн були припинені.

До цього переліку входить і Пенсійний фонд. Тобто, обмін документами, які свідчать про тривалість трудового стажу та суми заробітку, фактично неможливий.

“Українці, які переїхали в Україну з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької та Луганської областей, не могли виконати вимогу чинної дотепер вимоги закону — підтвердити, що вони не отримують пенсію від пенсійних органів РФ, і відповідно отримати призначення пенсії в Україні”, — ідеться в повідомленні.

Тепер можна враховувати роки роботи за кордоном навіть без угоди про пенсійне забезпечення між Україною та іншою країною. Можна надати документ із даними про періоди легальної роботи за кордоном, тим самим підтвердивши стаж.

Крім того, ухвалений законопроєкт виправить ситуацію, яка виникла після виходу України з угоди СНД. Стаж роботи після 1991 року буде зараховано, однак заробітки та сплачені страхові внески за кордоном не будуть враховані під час розрахунку пенсійних виплат.

“Відтепер людині, яка переїхала з Криму, достатньо подати заяву, в якій зазначити, що вона не отримує пенсію в Криму і бажає її отримувати в Україні. Для розрахунку пенсії можна надати трудову книжку або пенсійну справу (якщо вони є на руках). Підтверджень від Пенсійного фонду країни-агресора не потрібно”, — ідеться в поясненні.

Існують і винятки. На стаж роботи за останні 10 років, з моменту російського вторгнення, будуть введені обмеження для осіб, які проходили військову службу в силових структурах Росії. Також йдеться про тих, хто працював у судових або правоохоронних органах на окупованих територіях, а також якщо обіймали посади в органах влади на захоплених землях.

Ольга Степанова

Recent Posts

Антикорупціонера Шабуніна звинуватили у привласненні авто для фронту

Відомий антикорупціонер Віталій Шабунін, якого звинувачують в ухиленні від військової служби, використовує в особистих цілях…

56 хв. ago

Антитрендове взуття, яке стилісти не радять носити влітку 2024 року: фото

Мода дуже швидкоплинна, тому вчорашні тренди сьогодні можуть стати антитрендами. І мова не лише про…

3 години ago

Навіть не по 4 грн за кВт: нардеп сказав наскільки подорожчає світло з 1 червня

Згідно з останніми обговореннями в Українському уряді, тарифи на електроенергію для населення, можливо, будуть підвищені вже з…

4 години ago

Пролетіла над джунглями та полоскотала нерви на скляній підлозі: колишня Кличка показала відпочинок на Самуї

Колишня дружина київського міського голови, Наталія Єгорова, показала світлини зі свого відпочинку на острові Самуї.…

4 години ago

Вєрка Сердючка розлютила українців: що трапилося (відео)

Українського співака Андрія Данилка, який виступає на сцені в образі Вєрки Сердючки, розкритикували українці.  Виявилося,…

4 години ago

Суд РФ заарештував активи німецького банку Deutsche Bank

Під загрозою опинились також банки Unicredit та Commerzbank Арбітражний суд Санкт-Петербурга наклав арешт на російські…

4 години ago