Пенсії в Україні: деякі громадяни можуть втратити останні 10 років стажу

У Верховній Раді ухвалили законопроєкт, який розв’язує одразу кілька проблемних питань, які пов’язані з призначенням пенсійних виплат. Про це йдеться в повідомленні Міністерства соціальної політики.

Йдеться про законопроєкт №9453, який був розроблений Міноцполітики. Річ у тім, що після початку повномасштабного вторгнення, Україна ухвалила рішення розірвати всі дипломатичні відносини з Росією. Відповідно, всі контакти і документообіг між державними структурами країн були припинені.

До цього переліку входить і Пенсійний фонд. Тобто, обмін документами, які свідчать про тривалість трудового стажу та суми заробітку, фактично неможливий.

“Українці, які переїхали в Україну з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької та Луганської областей, не могли виконати вимогу чинної дотепер вимоги закону — підтвердити, що вони не отримують пенсію від пенсійних органів РФ, і відповідно отримати призначення пенсії в Україні”, — ідеться в повідомленні.

Тепер можна враховувати роки роботи за кордоном навіть без угоди про пенсійне забезпечення між Україною та іншою країною. Можна надати документ із даними про періоди легальної роботи за кордоном, тим самим підтвердивши стаж.

Крім того, ухвалений законопроєкт виправить ситуацію, яка виникла після виходу України з угоди СНД. Стаж роботи після 1991 року буде зараховано, однак заробітки та сплачені страхові внески за кордоном не будуть враховані під час розрахунку пенсійних виплат.

“Відтепер людині, яка переїхала з Криму, достатньо подати заяву, в якій зазначити, що вона не отримує пенсію в Криму і бажає її отримувати в Україні. Для розрахунку пенсії можна надати трудову книжку або пенсійну справу (якщо вони є на руках). Підтверджень від Пенсійного фонду країни-агресора не потрібно”, — ідеться в поясненні.

Існують і винятки. На стаж роботи за останні 10 років, з моменту російського вторгнення, будуть введені обмеження для осіб, які проходили військову службу в силових структурах Росії. Також йдеться про тих, хто працював у судових або правоохоронних органах на окупованих територіях, а також якщо обіймали посади в органах влади на захоплених землях.

Ольга Степанова

Recent Posts

Майже 100 тисяч податків: скільки заплатять ФОП різних груп у 2025 році

У грудні 2024 року в Україні було запроваджено нові умови оподаткування, що стосуються ФОП. Одним із…

51 хв. ago

Суддя Господарського суду міста Києва отримав підозру у державній зраді

Діючому судді Господарського суду міста Києва повідомлено про підозру у державній зраді. Про це повідомляє Офіс Генерального…

53 хв. ago

Ілон Маск назвав “розвагою” вибух ракети космічного корабля SpaceX

Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…

1 годину ago

Мураєв, підозрюваний у держзраді, знову заявив про себе: де з’явився

Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…

1 годину ago

Трамп планує оголосити криптовалюту національним пріоритетом, – Bloomberg

Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…

1 годину ago

Обшуки в ексведучого телеканалу Медведчука: деталі від СБУ

Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…

1 годину ago