Наразі при розгляді справ про штрафи від ТЦК українські суди звертають увагу на дані трекера “Укрпошти”. Це важливий момент, особливо коли справа стосується того, чи була людина належним чином повідомлена про виклик до ТЦК.
Про це написала Судово-юридична газета.
Так, нещодавно Восьмий апеляційний адміністративний суд розібрав цікаву справу, коли повістка, надіслана поштою, повернулася через “відсутність адресата” на день пізніше, ніж потрібно.
Це стало підставою для того, щоб суд визнав, що сповіщення було порушено, а штраф не мав бути накладений.
А ще в одному випадку, Третій апеляційний суд скасував штраф, бо чоловік не міг отримати повістку через непрацюючі вихідні дні у відділенні “Укрпошти”. У результаті суд зосередився на тому, що процедура повідомлення була порушена, а не на самій мобілізації.
Такі випадки, коли особистість фактично не була повідомлена, не є рідкістю. Про те, що чоловіки виявляють, що на них накладено штраф, хоча їх не повідомляли про необхідність явки в ТЦК або вони взагалі не підлягають мобілізації, свідчать і повідомлення в соцмережах.”
Таким чином, тепер суди звертають увагу не лише на те, що повістку було відправлено, а й на те, як її було доставлено. Це може допомогти багатьом уникнути штрафів, якщо пошта не спромоглася виконати своє завдання правильно.
Вчитися, щоби не воювати? Цей сценарій більше не працює – Кабінет Міністрів України затвердив законопроект,…
Після підписання Трампом указу про введення "взаємних мит" для країн по всьому світу купівля iPhone…
В умовах війни соціальні виплати залишаються важливою фінансовою підтримкою для мільйонів українців. Проте багато громадян…
Кабмін вирішив розширити підтримку бізнесу у прикордонних та прифронтових регіонах. Так 4 квітня уряд вирішив…
В Одесі на вулиці Заньковецької правоохоронці виявили чоловіка з гладкоствольною рушницею поблизу територіального центру комплектування. …
Українці можуть зіткнутися з новими складнощами в осінньо-зимовий період. На цей раз можуть виникнути серйозні…