Мобілізація в Україні: ТЦК доручають поліції доставити десятки тисяч чоловіків до військкоматів

У разі, якщо військовозобов’язаний після отримання повістки не з’являється у військкоматі в потрібний час, співробітники ТЦК мають право задіяти правоохоронні органи для затримання і доставки мобілізованого до Територіального центру комплектування. Про це повідомив речник ГУНП в Івано-Франківській області Андрій Яцків у коментарі виданню ТСН.

Так, за його словами, поліцейські не мають доступу до системи “Оберіг”, адже з нею працюють тільки співробітники військкомату.

“Від початку повномасштабного вторгнення поліція працює в посиленому режимі і робить усе для того, щоб, наприклад, наша Івано-Франківська область залишалася одним із безпечніших регіонів України”, — сказав він.

Крім того, речник Полтавського обласного ТЦК Роман Істомін у коментарі виданню ТСН також підтвердив, що військкомати регулярно звертаються до правоохоронних органів щодо доставки більш ніж 30 тисяч осіб, які вчинили порушення мобілізаційного законодавства та правил військового обліку.

“Йдеться про загальну кількість станом на цей момент. Ми звертаємося до поліції щодо їхнього доставлення, а поліція, наскільки я розумію, має проводити розшукові заходи”, — сказав Роман Істомін.

При цьому адвокат Ростислав Кравець заявив журналістам, що військовозобов’язані не можуть самостійно дізнатися, чи є їхнє прізвище в спеціальних реєстрах.

“Щодо 90% військовозобов’язаних можна сказати, що навряд чи ТЦК може підтвердити отримання ними повістки. У більшості випадків цим особам нічого не загрожує, але якщо буде доведено, що вони не з’явилися на вимогу ТЦК, то їм загрожує штраф 850 грн”, — розповів ТСН.ua Ростислав Кравець.

Юрист наголосив, що в разі звернення до суду, насамперед вирішальним фактором буде наявність або відсутність підтвердження вручення повісток, а також факт пропуску терміну появи у військкоматі.

Нагадаємо, адвокат Андрій Межирицький заявив, що захворювання ожиріння дає змогу унеможливити або обмежити можливість мобілізації чоловіка в армію.

Раніше член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський розповів, що в Україні не планують робити призовний вік нижчим за 25 років. Він зазначив, що через відмову від строкової служби, чоловікам від 18 до 25 років необхідно пройти загальновійськову службу.

Ольга Степанова

Recent Posts

Стінка на стінку: На Закарпатті працівники ліцею та батьки учнів влаштували масову бійку

Мирна буденність у Свалявському будівельному ліцеї на Закарпатті перетворилася на поле бою, де, схоже, хтось…

15 секунд ago

Україна у слабкій позиції, Путіну нема сенсу іти на переговори, – The Times

Для Володимира Путіна зараз немає особливого сенсу виходити на мирні переговори, оскільки Україна вже виснажена і…

9 хв. ago

Масштабне позбавлення пенсій у грудні: ПФУ поставив жорсткі вимоги

У грудні деякі пенсіонери в Україні можуть зіткнутися із призупиненням виплат, якщо вони не виконають…

17 хв. ago

Підбитий санкціями США, добитий “Орєшніком”: рубль стрімко дешевшає

У п'ятницю, 22 листопада, у Росії різко послабився рубль, реагуючи на нові санкції Сполучених Штатів. Курс…

24 хв. ago

Навіть ТЦК не зацікавлять: з якими проблемами не мобілізують

У 2024 році в Україні триває мобілізація, і багатьох цікавить, як хвороби серця та кровообігу…

33 хв. ago

Тотальні побори та хабарі: скандальні подробиці ситуації у ЗСУ

Тимчасова слідча комісія з питань порушення законодавства в Міноборони та ЗСУ рік вивчала ситуацію у…

42 хв. ago