У разі, якщо військовозобов’язаний після отримання повістки не з’являється у військкоматі в потрібний час, співробітники ТЦК мають право задіяти правоохоронні органи для затримання і доставки мобілізованого до Територіального центру комплектування. Про це повідомив речник ГУНП в Івано-Франківській області Андрій Яцків у коментарі виданню ТСН.
Так, за його словами, поліцейські не мають доступу до системи “Оберіг”, адже з нею працюють тільки співробітники військкомату.
“Від початку повномасштабного вторгнення поліція працює в посиленому режимі і робить усе для того, щоб, наприклад, наша Івано-Франківська область залишалася одним із безпечніших регіонів України”, — сказав він.
Крім того, речник Полтавського обласного ТЦК Роман Істомін у коментарі виданню ТСН також підтвердив, що військкомати регулярно звертаються до правоохоронних органів щодо доставки більш ніж 30 тисяч осіб, які вчинили порушення мобілізаційного законодавства та правил військового обліку.
“Йдеться про загальну кількість станом на цей момент. Ми звертаємося до поліції щодо їхнього доставлення, а поліція, наскільки я розумію, має проводити розшукові заходи”, — сказав Роман Істомін.
При цьому адвокат Ростислав Кравець заявив журналістам, що військовозобов’язані не можуть самостійно дізнатися, чи є їхнє прізвище в спеціальних реєстрах.
“Щодо 90% військовозобов’язаних можна сказати, що навряд чи ТЦК може підтвердити отримання ними повістки. У більшості випадків цим особам нічого не загрожує, але якщо буде доведено, що вони не з’явилися на вимогу ТЦК, то їм загрожує штраф 850 грн”, — розповів ТСН.ua Ростислав Кравець.
Юрист наголосив, що в разі звернення до суду, насамперед вирішальним фактором буде наявність або відсутність підтвердження вручення повісток, а також факт пропуску терміну появи у військкоматі.
Нагадаємо, адвокат Андрій Межирицький заявив, що захворювання ожиріння дає змогу унеможливити або обмежити можливість мобілізації чоловіка в армію.
Раніше член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський розповів, що в Україні не планують робити призовний вік нижчим за 25 років. Він зазначив, що через відмову від строкової служби, чоловікам від 18 до 25 років необхідно пройти загальновійськову службу.
На Дніпропетровщині суд засудив пенсіонера до трьох років позбавлення волі за ухилення від мобілізації. Амур-Нижньодніпровський…
Ідея міністра фінансів Сергія Марченка про розкриття банківської таємниці в Україні має низку загроз. Таке рішення може…
Військовозобов'язаному синові народного депутата Петра Порошенка Олексію, нібито загрожує штраф через неявку за військовим порядком.…
Україна без підтримки США та НАТО не зможе зберегти свою незалежність після нападу Росії. Таку думку висловила колишня…
На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…
В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…