Стало відомо, працівники яких компаній втратять “бронь” у березні 2025 року

Днями в мережі Інтернет ширилась інформація про повне скасування бронювання від мобілізації уже у лютому 2025 року. Заступник міністра економіки України Віталій Кіндратів пояснив, як компанії можуть зберегти бронювання працівникам. Про це повідомляє “РБК-Україна”. 

За його словами, усі підприємства мають підтвердити свій статус критичності до 28 лютого 2025 року, згідно з новими критеріями. Він уточнив, що це дасть можливість здійснювати нові бронювання військовозобов’язаних.

Також уточнив, що уже оформленні бронювання протягом вказаного часу зберігаються, а от нових працівників можна буде забронювати тільки після перепідтвердження статусу.

Надалі усі бронювання співробітників критичними підприємствами здійснюватимуться через портал Дія. Щоб отримати можливість бронювати працівників, потрібно заново отримати статус критичності за новими критеріями та подати документи через ОВА, Міністерства або профільні ЦОВ.

Щоб отримати статус критичності, підприємство має відповідати принаймні трьом критеріям, два з яких є обов’язковими для всіх.

Два обов’язкові критерії — це відсутність податкової заборгованості та середня заробітна плата по підприємству не менше ніж 20 тис. гривень та така ж заробітна плата працівника, що бронюється, за останній звітний період (наразі це квартал, водночас після набрання чинності змін до податкового законодавства це може бути місяць).

Третій критерій має бути одним з загальних, регіональних або галузевих критеріїв, які протягом 10 днів з моменту прийняття постанови мають бути розроблені профільними Міністерствами або ОВА. Водночас галузеві та регіональні критерії мають бути погоджені з Міноборони та Мінекономіки.

Зазначається, що можливість бронювати 100% працівників наразі передбачена для підприємств паливно-енергетичного та оборонно-промислового комплексів. Інші компанії мають квоту 50%. Компанії-нерезиденти подаватимуть списки на Мінекономіки, і бронювання відбуватиметься через Міністерство, а не через Дію.

Романчук Микола

Recent Posts

Здатна долетіти до більшої частини Європи: NYT описала ймовірні характеристики “Орешника”

Росія презентувала нову ракету "Орешник", яка має можливість нести ядерні боєголовки. Це посилює загрозу для…

3 хв. ago

Нові податки замість подарунків на Новий рік доведуть до відчаю: “сюрприз” уже чекає українців

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики ВРУ запропонував відкласти введення нових податкових заходів…

15 хв. ago

Кіпр зіпсував Коломойському його знаменитий жарт: позбавив олігарха громадянства

Кіпр позбавив "золотих паспортів" понад 70 осіб, у тому числі російських та українських бізнесменів та…

24 хв. ago

Мороз і дощ з мокрим снігом: якою буде погода в Україні 29 листопада

Погода в Україні у п'ятницю, 29 листопада, буде хмарною та вологою у більшості регіонів. Також у…

1 годину ago

Рідкісний птах опинився від загрозою вимирання: екологи б’ють на сполох

Королівське товариство захисту птахів (RSPB) заявило про загрозу вимирання тонкодзьобого кульона - прибережного птаха ряду сивкоподібних. Про це повідомляє IFL Science.…

1 годину ago

Найдорожча картина у світі: скільки коштує, кому належить та де вона зараз

Найдорожчі картини світу - це витвори мистецтва Пабло Пікассо, Амадео Модільяні, Едварда Мунка, Енді Уорхола…

2 години ago