Що робити, якщо у квартири кілька власників, хто повинен платити борги за комунальні послуги і що робити, якщо один платить за всіх, а інші просто цим користуються. Про це розповіла адвокат Віра Тарасенко.
“Платити комунальні платежі мають абсолютно всі повнолітні власники даної квартири чи будинку та абсолютно всі зареєстровані там повнолітні особи, незалежно від того, є вони власниками даного житлового приміщення чи ні. Платити за комунальні послуги доведеться незалежно від того, чи проживаєте ви зараз у вашій квартирі або ж перебуваєте за кордоном. На жаль, це так. Як би сумно не звучало. Тож не хочете платити борги ЖКГ – не ставайте власником житлового приміщення або не прописуйтесь там. Іншого способу уникнути оплати не буде,” – сказала Віра Тарасенко.
Всі повнолітні власники та прописані мають оплачувати послуги ЖКГ солідарно. Це означає, що комунальні служби мають право стягувати борги з будь-якого з таких повнолітніх власників або прописаних, а вже він має право вимагати від інших їхню частину, якщо вважає, що заплатив за всіх.
Часто практично буває так, що у сім’ї одна людина працює, має офіційний заробіток, інші ж нічого не роблять. За підсумками тепломережі чи інші комунальні організації звертаються до суду. Отримують рішення про стягнення боргу солідарно із усіх прописаних там. Відправляють його на виконання. Виконавець, не довго думаючи, блокує всі розрахункові рахунки та банківські картки. І той, хто має офіційний дохід, майно та гроші на карті страждає першим. У решти, які нічого не робили до цього і не стали робити і після, нічого не змінилося. Їм все одно на заблоковані карти та майно, якого вони не мають. І вони нічого платити не збираються.
А страждає лише один. У якого все є і який не хоче вічно жити із заблокованими рахунками. Тому він стає перед нелегким вибором, чи миритися з вічними обмеженнями, чи заплатити борг у виконавчу службу за всіх і зняти арешти. І активна діяльна людина зазвичай вибирає друге – платить за всіх. І знімає арешти. Після чого у нього виникає запитання, а як мені платити лише за себе. Або як потім з решти отримати їхню частину. Вихід із цієї ситуації є, але не такий простий, як хотілося б.
“Якщо у рішенні суду написано стягнути борг солідарно, то заплатити лише за себе не вийде. Прийде платити всю суму відразу. Тому що, якщо ви її порахуєте та поділіте, наприклад, на чотирьох, сплатите свою частину, борг все одно висітиме і арешти не знімуться. Але закликати інших до дисципліни все ж таки можна. Після оплати боргу вами за всіх ви у кожного з повнолітніх власників або прописаних має право вимагати повернути вам їхню частину. І якщо вони цього не зроблять, то вже ви маєте право звернутися до суду та стягувати з кожного їх частину оплати за комунальні послуги, які Ви змушені були заплатити за всіх відразу. Після чого направити це рішення на виконання і нехай вічно живуть із заблокованими картками та майном, або нехай борги стягуються з їхніх пенсій, доки не буде повного повернення. І, на жаль, це вже не проблема тепломереж, розумітися на вашій родині. Це більше проблема ваша. Але проблема вирішується, щоправда, треба попрацювати”, – зазначила адвокатка.
Державна служба статистики України повідомила про значне підвищення тарифів на комунальні послуги у період з…
На Софіївській Борщагівці у передмісті Києва ввечері у п'ятницю, 22 листопада, вибухнули два трансформатори, у новобудовах…
Жінка була вражена, коли зруйнувала стіну у своєму будинку 1870 року і виявила за нею…
Ілон Маск, засновник Tesla і SpaceX, оновив свій фінансовий максимум, досягнувши статків у $347,8 мільярда. Ключовим…
Постанова Кабінету Міністрів України, яка набула чинності наприкінці жовтня 2024 року, запроваджує важливі зміни до…
І знову в Україні розпочалися віялові вимкнення електроенергії. А це означає, що із приготуваннях їжі…