САП підтримала законопроєкт про угоду зі слідством для топкорупціонерів

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) висловила підтримку законопроєкту №12039 про угоди зі слідством у корупційних справах, який Верховна Рада ухвалила у першому читанні. У САП вважають, що цей законопроєкт сприятиме ефективній роботі антикорупційних органів і дозволить карати не лише окремих правопорушників, а й усіх їхніх спільників. Про це заявила пресслужба САП.

Згідно із законопроєктом, якщо обвинувачений співпрацює зі слідством, викриває співучасників злочину і відшкодовує завдані збитки, йому може бути призначено менший строк ув’язнення, ніж передбачено статтею, але не менше одного року. Крім того, законопроєкт передбачає можливість звільнення від покарання з випробуванням для тих, хто укладає угоди зі слідством щодо корупційних правопорушень із санкцією до 8 років позбавлення волі, за умовою викриття співучасників і компенсації збитків.

Однак законопроєкт чітко обмежує одночасне застосування зменшення покарання і звільнення від покарання з випробуванням – обидві ці опції одночасно використовувати не дозволяється.

Зміни у розмірах штрафів і конфіскація майна

Порівняно з першою редакцією, до проєкту внесли зміни, що підвищують розміри штрафів. За укладення угоди щодо тяжкого злочину штраф може сягати 102 мільйонів гривень, а за особливо тяжкий злочин — 204 мільйонів гривень. Крім цього, законопроєкт передбачає можливість конфіскації майна обвинуваченого, якщо це буде погоджено в угоді.

Керівники САП та НАБУ, Олександр Клименко та Семен Кривонос, висловили впевненість, що узгоджена версія законопроєкту №12039 сприятиме більш ефективному і системному покаранню топкорупціонерів, а також повноцінному відшкодуванню збитків, завданих суспільству.

Історія законопроєкту та скандальні обговорення

Нагадаємо, 9 жовтня 2024 року Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт №12039, що передбачає співпрацю підозрюваних зі слідством через викриття спільників і додаткові покарання у вигляді штрафів. Законопроєкт також встановлює можливість зниження терміну ув’язнення для співучасників корупційних схем.

Цей законопроєкт замінив скандальний законопроєкт №11340, ухвалений ще 18 липня 2024 року, який дозволяв корупціонерам відкупитися від покарання через угоду зі слідством, сплативши штраф від 204 тисяч до 204 мільйонів гривень. Антикорупційні органи гостро розкритикували цей документ, вказавши на його корупційні ризики.

Романчук Микола

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

4 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

4 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

4 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

5 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

5 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

5 години ago