Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) висловила підтримку законопроєкту №12039 про угоди зі слідством у корупційних справах, який Верховна Рада ухвалила у першому читанні. У САП вважають, що цей законопроєкт сприятиме ефективній роботі антикорупційних органів і дозволить карати не лише окремих правопорушників, а й усіх їхніх спільників. Про це заявила пресслужба САП.
Згідно із законопроєктом, якщо обвинувачений співпрацює зі слідством, викриває співучасників злочину і відшкодовує завдані збитки, йому може бути призначено менший строк ув’язнення, ніж передбачено статтею, але не менше одного року. Крім того, законопроєкт передбачає можливість звільнення від покарання з випробуванням для тих, хто укладає угоди зі слідством щодо корупційних правопорушень із санкцією до 8 років позбавлення волі, за умовою викриття співучасників і компенсації збитків.
Однак законопроєкт чітко обмежує одночасне застосування зменшення покарання і звільнення від покарання з випробуванням – обидві ці опції одночасно використовувати не дозволяється.
Порівняно з першою редакцією, до проєкту внесли зміни, що підвищують розміри штрафів. За укладення угоди щодо тяжкого злочину штраф може сягати 102 мільйонів гривень, а за особливо тяжкий злочин — 204 мільйонів гривень. Крім цього, законопроєкт передбачає можливість конфіскації майна обвинуваченого, якщо це буде погоджено в угоді.
Керівники САП та НАБУ, Олександр Клименко та Семен Кривонос, висловили впевненість, що узгоджена версія законопроєкту №12039 сприятиме більш ефективному і системному покаранню топкорупціонерів, а також повноцінному відшкодуванню збитків, завданих суспільству.
Нагадаємо, 9 жовтня 2024 року Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт №12039, що передбачає співпрацю підозрюваних зі слідством через викриття спільників і додаткові покарання у вигляді штрафів. Законопроєкт також встановлює можливість зниження терміну ув’язнення для співучасників корупційних схем.
Цей законопроєкт замінив скандальний законопроєкт №11340, ухвалений ще 18 липня 2024 року, який дозволяв корупціонерам відкупитися від покарання через угоду зі слідством, сплативши штраф від 204 тисяч до 204 мільйонів гривень. Антикорупційні органи гостро розкритикували цей документ, вказавши на його корупційні ризики.
Майбутній король Норвегії – кронпринц Гокон – прокоментував арешт його пасинка Маріуса Хойбі – позашлюбного…
Після літнього підвищення тарифів на електроенергію українців хвилює питання, чи підніматиметься ціна на газ з приходом зими.…
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від…
Генерал-лейтенант ЗС РФ Андрій Гурульов заявив, що Росія може використати тактичну ядерну зброю для удару…
На борту пасажирського літака, який летів з Мілуокі до Далласа (США) стався дивний інцидент. Буйний пасажир авіакомпанії…
Виявилося, що фастфуд, алкоголь та солодощі негативно впливають на вироблення тестостерону та здатні призвести до…