Конфіскувати накрадені мільйони у глав МСЕК неможливо, загрожує лише невеликий штраф, – НАЗК

Конфіскувати майно керівників МСЕК неможливо, їм загрожує лише стаття про недостовірне декларування. Для них передбачено покарання лише за внесення недостовірних даних у декларації про майно та доходи, норми законодавства про конфіскацію необґрунтованих активів на них не поширюються.

Про це стало відомо завдяки заяві глави Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Віктору Павлущику в ефірі телемарафону.

Обшуки у Тетяни Крупи, фото: ДБР

“Згідно з чинним законодавством, представників МСЕК можна притягнути до відповідальності лише за недостовірне декларування. Є ще два інші елементи – це незаконне збагачення та необґрунтовані активи, як елементи фінансового контролю.

Щоб цих людей можна було притягнути до відповідальності за незаконне збагачення та необґрунтовані активи, треба вносити зміни до Кримінального кодексу та Цивільно-процесуального кодексу. Ми вже працюємо над цим, ми почали готувати зміни до кодексів на виконання рішення РНБО”, – пояснив Павлущик.

Посадовці МСЕК вимагали хабар у військового. Фото ДБР

Він зазначив, що до 2023 року працівники МСЕК взагалі не подавали декларації про майно та доходи.

“Все щодо стану та активів представників МСЕК, то вони стали декларантами лише у 2023 році. Тобто раніше вони не подавали декларації і не перевірялися НАЗК”, – сказав Павлущик.

Він уточнив, що цього року НАЗК розпочало проведення повних перевірок перших 7 декларацій працівників МСЕК, з них три перевірки вже завершено.

Тетяна Крупа, фото: Facebook

Стаття 366-2 КК “Декларування недостовірної інформації” передбачає покарання у вигляді штрафу у розмірі від 3000 до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин або обмеженням волі на строк до двох років або позбавленням свободи той самий термін, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певної діяльністю терміном до трьох років.

Водночас конфіскацію майна цією статтею не передбачено.

У свою чергу, стаття 368-5 ККУ “Незаконне збагачення” передбачає більш жорстке покарання – позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

З іншого боку, визнані необґрунтованими активи декларанта суд може конфіскувати та стягнути до державного бюджету за правовим механізмом цивільної конфіскації за позовом прокурора САП, пояснювали НАПК.

Коломієць Надія

Recent Posts

Що не так із мобілізацією в Україні: чому Захід приречено опускає руки

Українське суспільство дуже болісно сприймає тему мобілізації. Тим часом, вирішальним чинником у затяжній війні є…

3 хв. ago

Король Великої Британії змінив раціон харчування через боротьбу із раком

Король Великої Британії змінив раціон харчування після новини про рак. Він на якийсь час відмовився від обіду,…

11 хв. ago

У Москві з’явився новий фонтан із бруду та палок

У понеділок, 28 жовтня, в Росії у центрі Москви з-під землі піднявся величезний стоп бруду.…

13 хв. ago

Вибори у Болгарії: проросійська партія зазнала поразки

На дострокових парламентських виборах у Болгарії, що відбулися 27 жовтня, проросійська та націоналістична партія євроскептиків…

21 хв. ago

Мобілізація в листопаді кардинально зміниться: бронь від призову скасують

Українські компанії незабаром можуть втратити статус «критично важливих», який дає їм право бронювати співробітників та…

31 хв. ago

Податківці щомісячно беруть хабарі на мільярди гривень – Ніна Южаніна

У суді платникам легше знайти правду, ніж у податковій. Такий висновок можна зробити за результатами…

34 хв. ago