Інструкція Міністерства оборони визначає, що під час складання протоколу про адміністративне правопорушення, ТЦК зобов’язані долучати докази, які підтверджують факт порушення. Ці докази повинні бути достовірними та відповідати законодавчим вимогам.
Відповідальність за збирання доказів покладається на особу, що складає протокол. Однак, у випадках, коли необхідні дані можна отримати з державних реєстрів, положення статей 210 і 210-1 КУпАП не застосовуються.
Якщо даних про людину немає у реєстрі “Оберіг”, але особа стверджує, що вона на обліку, то до протоколу повинні бути додані докази, які підтверджують перевірку інформації в інших реєстрах.
У справі від 25 липня 2024 року громадянин оскаржив штраф, накладений за відсутність його даних у реєстрі “Оберіг”. Суд постановив, що ТЦК не надало достатніх доказів його порушення, оскільки не було проведено належної перевірки та не долучено відповідних документів. Суд визнав постанову незаконною та скасував її.
Таким чином, при складанні протоколу важливо дотримуватися всіх законодавчих вимог, включаючи збір достовірних доказів та дотримання процедур, що гарантують справедливий розгляд.
Попри діючий мораторій на підвищення тарифів на холодну та гарячу воду, українці все частіше ставлять…
Офіційний Вашингтон відмовився брати до уваги вимогу російського диктатора Володимира Путіна про виведення українських захисників…
В Австралії знайшли мертве тіло однієї з ключових свідків у справі фінансиста Джеффрі Епштейна -…
У Чернівецькій області у п'ятницю, 25 квітня, затримали та повідомили про підозру начальнику районного територіального…
Активістка Вірджинія Джуффре, що звинувачувала принца Великої Британії Ендрю та фінансиста Джеффрі Епштейна в сексуальному насильстві, наклала на себе…
Ціни на АЗС України постійно змінюються. На вартість бензину, дизеля та автогазу впливають як світові події,…