Інструкція Міністерства оборони визначає, що під час складання протоколу про адміністративне правопорушення, ТЦК зобов’язані долучати докази, які підтверджують факт порушення. Ці докази повинні бути достовірними та відповідати законодавчим вимогам.
Відповідальність за збирання доказів покладається на особу, що складає протокол. Однак, у випадках, коли необхідні дані можна отримати з державних реєстрів, положення статей 210 і 210-1 КУпАП не застосовуються.
Якщо даних про людину немає у реєстрі “Оберіг”, але особа стверджує, що вона на обліку, то до протоколу повинні бути додані докази, які підтверджують перевірку інформації в інших реєстрах.
У справі від 25 липня 2024 року громадянин оскаржив штраф, накладений за відсутність його даних у реєстрі “Оберіг”. Суд постановив, що ТЦК не надало достатніх доказів його порушення, оскільки не було проведено належної перевірки та не долучено відповідних документів. Суд визнав постанову незаконною та скасував її.
Таким чином, при складанні протоколу важливо дотримуватися всіх законодавчих вимог, включаючи збір достовірних доказів та дотримання процедур, що гарантують справедливий розгляд.
У грудні 2024 року в Україні було запроваджено нові умови оподаткування, що стосуються ФОП. Одним із…
Діючому судді Господарського суду міста Києва повідомлено про підозру у державній зраді. Про це повідомляє Офіс Генерального…
Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…
Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…
Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…
Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…