Мобілізація в Україні: що чекає 16-річних юнаків, які не стануть на військовий облік

Ще у 2023 році в Україні затвердили нові правила військового обліку. Згідно з ними, на облік обов’язково мають стати юнаки у рік, коли їм має виповнитися 17 років.

Адвокат Дмитро Франчук у коментарі для «РБК-Україна» розповів, що чекає тих, хто цього не зробить.

Він зазначив, що згідно з законодавством України, юнаки, які досягли 16-річного віку, повинні зареєструватися у відповідному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Ця процедура включає проходження медичного огляду та реєстрацію особистих даних призовника. Вона є обов’язковою і контролюється на державному рівні.

Якщо юнак не стане на облік, це може мати наслідки у вигляді адміністративного стягнення.

Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення законодавства про військовий обов’язок та військову службу карається штрафом. За неповнолітнього відповідальність нестимуть його законні представники – батьки або опікуни.

Розмір штрафу може залежати від конкретних обставин справи, але будь-яке покарання є небажаним і неприємним наслідком.

Чи може виїхати за кордон 16-річний, який не став на військовий облік

Юрист зазначив, що на перший погляд, відсутність взяття на військовий облік у 16 років не створює негайних перешкод для виїзду за межі країни. Однак, після досягнення повноліття ситуація змінюється.

Якщо юнак не виконав свої обов’язки щодо військового обліку, це може розцінюватися як ухилення від військової служби. У такому випадку можуть виникнути серйозні обмеження на виїзд за кордон, що суттєво ускладнить життя хлопця.

Як 16-річному стати на облік

Щоб стати на військовий облік, юнак повинен звернутися до територіального центру комплектування за місцем проживання. Процедура передбачає обов’язковий медичний огляд, під час якого визначається придатність до військової служби.

«Результати огляду, а також інші особисті дані призовника заносяться до військово-облікових документів. Ці дані зберігаються та використовуються для подальших призовних заходів», – пояснив юрист.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Штрафувати за одне й те саме порушення незаконно: адвокат про покарання для ухилянтів

Українське законодавство забороняє притягувати до відповідальності двічі за одне й те саме правопорушення. Про це, відповідаючи Українському радіо на питання…

4 хв. ago

У столиці уламки БпЛА впали на територію комунального підприємства

В Оболонському районі столиці уламки БпЛА впали на територію комунального підприємства. Про це інформує очільник…

7 хв. ago

Українці з 1 жовтня зможуть платити за електроенергію по тарифу 2,64 грн за кВт*год: нові правила

В Україні після підвищення тарифу на електроенергію в червні також встановили пільговий тариф для тих, хто використовує електроенергію…

11 хв. ago

Половину працівниць борделів у Берліні становлять українки, — Die Welt

Частина українських жінок, які перебувають у Німеччині, працюють у берлінських борделях. За словами соціального працівника, частка…

17 хв. ago

Зарплати Зеленського, Байдена та Шольца: скільки щомісячно платять президентам

Зарплата президента України Володимира Зеленського майже в 50 разів нижча, ніж зарплата американського лідера Джо Байдена. Тоді як в…

21 хв. ago

Над Балтійським морем винищувачі НАТО перехопили російські літаки

Німецькі винищувачі вилетіли на перехоплення російських літаків над Балтикою. Як повідомили ВПС Німеччини, сьогодні над Балтійським морем були помічені…

26 хв. ago