Арешт майна після штрафу ТЦК: як чоловікам уникнути важких наслідків

У перші шість місяців 2024 року було передано близько 12 тисяч ухвал про штрафи за порушення військового обліку та мобілізаційного законодавства. Це стільки ж, скільки за минулий рік. Штрафи передано до виконавчих органів, де їх можуть накласти на боржників, а також заарештувати їхнє майно.

Багатьох чоловіків турбує, чи можуть у них забрати, наприклад, квартиру за несплачені штрафи. Давайте розберемося, за яких умов це можливо.

Багатоповерхівка. Фото: Блог про самостійні подорожі.Багатоповерхівка. Фото: Блог про самостійні подорожі.

Як і коли накладаються штрафи?

Все починається із складання протоколу про порушення за статтями 210 та 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП). З 19 травня 2024 року протокол може бути складений без присутності порушника, якщо його викликали, а він не прийшов без поважних причин.

Якщо порушника не викликали, протокол не складають, а матеріали передають для складання ухвали про штраф. У цьому випадку порушнику також мають повідомити про дату та місце складання постанови.

Якщо порушник не з’явився без поважних причин, ухвала може бути складена без її участі. При цьому важливо, щоб порушника повідомили про процедуру. Порушення процедури може стати підставою для скасування штрафу у суді.

Візит до ТЦК, скріншот: Facebook

Розмір штрафів

З 19 травня 2024 року штрафи за порушення зросли. Наразі вони можуть становити від 17 000 до 25 500 гривень. Раніше штрафи були в межах 3400–5100 гривень. При цьому враховується розмір штрафу на момент порушення, а не на момент винесення ухвали.

Що робити, якщо штраф уже призначено?

Якщо процедуру накладення штрафу було порушено (наприклад, повідомлення було надіслано не вчасно), порушник має шанс оскаржити штраф у суді. Це потрібно робити якнайшвидше.

Якщо штраф вже призначено і процес щодо нього відкритий, можливо, його буде збільшено. Штраф може бути подвоєний, а до нього додадуть 10% виконавчого збору.

Якщо штраф було призначено з порушеннями, можна подати до суду позов про відміну постанови та поновлення пропущеного процесуального строку. Це допоможе уникнути додаткових штрафів та зборів.

Ольга Степанова

Recent Posts

“Їх не потрібно шукати”: адвокатка розповіла, хто перший отримає повістки поштою

З 17 липня в Україні почали надсилати поштою повістки, направлені ТЦК на сервери "Укрпошти". Вони були…

6 хв. ago

“Задумався про реінкарнацію”: ЗМІ розкрили нюанси візиту Путіна до монгольських шаманів

Під час нещодавніх відвідин Монголії російський лідер Володимир Путін відвідував "шаманів", бо замислився над своєю реінкарнацією та…

13 хв. ago

Розкрито ланцюжки виробництва і поставок іранських “Шахедів” для ЗС РФ (інфографіка)

Україна запровадила санкції проти 40 юридичних та 6 фізичних осіб, у відповідь на передачу Іраном…

22 хв. ago

В яких органах влади найбільше зростуть зарплати (список)

Найбільше зросте фонд оплати праці у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі та в Бюро економічної безпеки Проєктом…

31 хв. ago

Перевірки пройдуть усі: за що газова служба може оштрафувати на 100 тис. грн

В Україні тривають перевірки газового обладнання. Фахівці газових служб також перевіряють лічильники. Такі інспекції можуть призвести…

39 хв. ago

Належить не тому виду: у школі учневі дозволили “стати вовком” (фото)

Учневі школи в Шотландії дозволили ідентифікувати себе вовком, оскільки дитина страждає від "видової дисфорії", коли…

48 хв. ago