Арешт майна після штрафу ТЦК: як чоловікам уникнути важких наслідків

У перші шість місяців 2024 року було передано близько 12 тисяч ухвал про штрафи за порушення військового обліку та мобілізаційного законодавства. Це стільки ж, скільки за минулий рік. Штрафи передано до виконавчих органів, де їх можуть накласти на боржників, а також заарештувати їхнє майно.

Багатьох чоловіків турбує, чи можуть у них забрати, наприклад, квартиру за несплачені штрафи. Давайте розберемося, за яких умов це можливо.

Багатоповерхівка. Фото: Блог про самостійні подорожі.Багатоповерхівка. Фото: Блог про самостійні подорожі.

Як і коли накладаються штрафи?

Все починається із складання протоколу про порушення за статтями 210 та 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП). З 19 травня 2024 року протокол може бути складений без присутності порушника, якщо його викликали, а він не прийшов без поважних причин.

Якщо порушника не викликали, протокол не складають, а матеріали передають для складання ухвали про штраф. У цьому випадку порушнику також мають повідомити про дату та місце складання постанови.

Якщо порушник не з’явився без поважних причин, ухвала може бути складена без її участі. При цьому важливо, щоб порушника повідомили про процедуру. Порушення процедури може стати підставою для скасування штрафу у суді.

Візит до ТЦК, скріншот: Facebook

Розмір штрафів

З 19 травня 2024 року штрафи за порушення зросли. Наразі вони можуть становити від 17 000 до 25 500 гривень. Раніше штрафи були в межах 3400–5100 гривень. При цьому враховується розмір штрафу на момент порушення, а не на момент винесення ухвали.

Що робити, якщо штраф уже призначено?

Якщо процедуру накладення штрафу було порушено (наприклад, повідомлення було надіслано не вчасно), порушник має шанс оскаржити штраф у суді. Це потрібно робити якнайшвидше.

Якщо штраф вже призначено і процес щодо нього відкритий, можливо, його буде збільшено. Штраф може бути подвоєний, а до нього додадуть 10% виконавчого збору.

Якщо штраф було призначено з порушеннями, можна подати до суду позов про відміну постанови та поновлення пропущеного процесуального строку. Це допоможе уникнути додаткових штрафів та зборів.

Ольга Степанова

Recent Posts

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

9 хв. ago

Путін привітав росіян з запуском нової ракети по Дніпру: Будемо продовжувати

Президент Росії Володимир Путін заявив про успішне випробування ракети "Орешник" ("Кедр") - саме нею РФ вдарила…

17 хв. ago

Попередні власники лякали привидами: жінка під час ремонту у будинку знайшла приховані двері

Жінка, яка робила ремонт будинку, зробила захопливе відкриття, виявивши цілі двері, які були приховані попередніми…

28 хв. ago

Українцям в Польщі почнуть видавати “сірі паспорти”: що це взагалі таке

Українці, які опинилися в Польщі через повномасштабну війну, зможуть отримати тимчасовий документ, т.з. "сірий паспорт". Це…

37 хв. ago

Вигадав суїцид, бо було нудно: українець вирішив оригінально запросити поліцію на чай

В основному, ми викликаємо поліцію у випадках, коли порушуються наші права, і ми вимагаємо захисту.…

45 хв. ago

В одній з областей України посилюють мобілізацію. Українці вже відреагували

На Харківщині планують посилити мобілізацію військовозобов'язаних, яка є обов'язковою під час дії воєнного стану в Україні.…

52 хв. ago