Арешт майна після штрафу ТЦК: як чоловікам уникнути важких наслідків

У перші шість місяців 2024 року було передано близько 12 тисяч ухвал про штрафи за порушення військового обліку та мобілізаційного законодавства. Це стільки ж, скільки за минулий рік. Штрафи передано до виконавчих органів, де їх можуть накласти на боржників, а також заарештувати їхнє майно.

Багатьох чоловіків турбує, чи можуть у них забрати, наприклад, квартиру за несплачені штрафи. Давайте розберемося, за яких умов це можливо.

Багатоповерхівка. Фото: Блог про самостійні подорожі.Багатоповерхівка. Фото: Блог про самостійні подорожі.

Як і коли накладаються штрафи?

Все починається із складання протоколу про порушення за статтями 210 та 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП). З 19 травня 2024 року протокол може бути складений без присутності порушника, якщо його викликали, а він не прийшов без поважних причин.

Якщо порушника не викликали, протокол не складають, а матеріали передають для складання ухвали про штраф. У цьому випадку порушнику також мають повідомити про дату та місце складання постанови.

Якщо порушник не з’явився без поважних причин, ухвала може бути складена без її участі. При цьому важливо, щоб порушника повідомили про процедуру. Порушення процедури може стати підставою для скасування штрафу у суді.

Візит до ТЦК, скріншот: Facebook

Розмір штрафів

З 19 травня 2024 року штрафи за порушення зросли. Наразі вони можуть становити від 17 000 до 25 500 гривень. Раніше штрафи були в межах 3400–5100 гривень. При цьому враховується розмір штрафу на момент порушення, а не на момент винесення ухвали.

Що робити, якщо штраф уже призначено?

Якщо процедуру накладення штрафу було порушено (наприклад, повідомлення було надіслано не вчасно), порушник має шанс оскаржити штраф у суді. Це потрібно робити якнайшвидше.

Якщо штраф вже призначено і процес щодо нього відкритий, можливо, його буде збільшено. Штраф може бути подвоєний, а до нього додадуть 10% виконавчого збору.

Якщо штраф було призначено з порушеннями, можна подати до суду позов про відміну постанови та поновлення пропущеного процесуального строку. Це допоможе уникнути додаткових штрафів та зборів.

Ольга Степанова

Recent Posts

Улюблена стрижка парижанок: модні експерти розповіли, яка зачіска додасть осінньої романтичності образу

З початком осіннього сезону багатьом жінкам хочеться змін – додати романтичності у свою зовнішність. Але не…

7 хв. ago

Росію сколихнули одразу три землетруси: в будинках обвалилася штукатурка

У ніч проти 20 вересня в Кемеровській області Росії сталися одразу три землетруси. Жителі відчули поштовхи, у…

16 хв. ago

У Тернополі чоловіки співали на вулиці російський шансон – “концерт” закінчився у ТЦК

У центрі Тернополя кілька п'яних чоловіків співали російський шансон. "Концерт" відбувався на Театральній площі недалеко…

25 хв. ago

“Вічна” ядерна батарея виявилася у 8000 разів ефективнішою за аналоги: як вона влаштована

Батарея, розроблена вченими з китайського університету Сучжоу, використовує енергію радіоактивного розпаду — процесу, який відбувається…

33 хв. ago

Столтенберг назвав єдину умову, за якої війна може закінчитися

Чим сильнішою та тривалішою буде підтримка України, тим швидше може завершитися війна, розв'язана Росією. За…

38 хв. ago

WSJ: Путін зазнав чергової невдачі

В умовах економічної кризи, спричиненої вторгненням в Україну, Росія спробувала відмовитися від торгівлі із Заходом…

53 хв. ago