З 1 серпня частина українських студентів втратять право на відстрочку від мобілізації

Мобілізація в Україні триває протягом всього періоду воєнного стану, охоплюючи чоловіків віком від 18 до 60 років, яких ВЛК визнала придатними для військової служби. Розглянемо, як проходитиме мобілізація студентів згідно з новими правилами.

Кого зі студентів можуть мобілізувати – список

Для того щоб зрозуміти логіку призову учнів, важливо розуміти, хто має право на відстрочку – студенти, наприклад, які навчаються за денною формою, все ще не можуть бути призвані до лав ЗСУ.

Однак абсолютно всі студенти вечірньої та заочної форми освіти не мають права на відстрочку. Також, згідно з новими правилами, аспіранти, які навчаються на контрактній основі за денною формою, матимуть право на відстрочку, а ось ті, хто вступає до аспірантури на контракт із вечірньою або заочною формою навчання, не мають можливості з 1 серпня оформити відстрочку від служби. 

Річ у тім, що під час такого “переходу” порушується послідовність здобуття освіти, а навчальний заклад може передавати дані про таких студентів до ТЦК.

Важливо запам’ятати, що чинне законодавство України гарантує, що відстрочка від мобілізації для студентів буде актуальною для всіх, хто навчається за денною або дуальною формою за гроші держави – тобто, на бюджетній основі.

Чи можливий виїзд чоловіків з України як студентів

З огляду на той факт, що мобілізація студентів теж видозмінюється, варто розуміти, чи можуть українські студенти виїхати за кордон, якщо вони хочуть здобувати освіту в закордонному навчальному закладі. Відповідь “так”, але важливо дотриматися низки вимог:

  • вік від 18 до 22 років;
  • не був мобілізований;
  • учасник академічної мобільності терміном на 1 семестр;
  • навчається у ВНЗ на денному;
  • отримує ступінь бакалавра будь-якої спеціальності (або магістра медичного, фармацевтичного чи ветеринарного спрямування).

Крім перерахованих вище правил, потрібно мати:

  • е-квиток студента;
  • завірену копію договору з іноземним університетом про прийняття на програму академічної мобільності;
  • довідку від ТЦК;
  • довідку від навчального закладу про направлення учасника програми академічної мобільності для навчання в іноземному виші.

Перевіряйте, щоб у довідці від вишу був зазначений термін навчання, підстави для співпраці, відсутність негативних оцінок, факт складання всіх іспитів, а також документально підтверджений рівень знання іноземної мови. Якщо у студента на руках будуть усі потрібні документи, він без проблем зможе перетнути кордон.

Ольга Степанова

Recent Posts

283 000 грн: в Україні британський кіт коштує, як новий автомобіль

На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…

6 хв. ago

Штрафи для українських водіїв за радіо: кому та де загрожує покарання до 13 тис. грн

В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…

13 хв. ago

З чим носити піджак у 2025 році: стильні “луки” від Дорофєєвої та Єфросиніної на кожен день

Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…

22 хв. ago

Часу до 5 лютого: українці зобов’язані пройти ВЛК, інакше мають заплатити 17 тисяч гривень, хто має прийти

Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…

31 хв. ago

Зарплати президентів. Скільки отримує Дуда, Зеленський, Шольц та інші світові лідери

Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…

39 хв. ago

«Військові небезпечні». Працівниця столичного хостелу відмовилася обслуговувати офіцерів ЗСУ

У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…

48 хв. ago