З 1 серпня частина українських студентів втратять право на відстрочку від мобілізації

Мобілізація в Україні триває протягом всього періоду воєнного стану, охоплюючи чоловіків віком від 18 до 60 років, яких ВЛК визнала придатними для військової служби. Розглянемо, як проходитиме мобілізація студентів згідно з новими правилами.

Кого зі студентів можуть мобілізувати – список

Для того щоб зрозуміти логіку призову учнів, важливо розуміти, хто має право на відстрочку – студенти, наприклад, які навчаються за денною формою, все ще не можуть бути призвані до лав ЗСУ.

Однак абсолютно всі студенти вечірньої та заочної форми освіти не мають права на відстрочку. Також, згідно з новими правилами, аспіранти, які навчаються на контрактній основі за денною формою, матимуть право на відстрочку, а ось ті, хто вступає до аспірантури на контракт із вечірньою або заочною формою навчання, не мають можливості з 1 серпня оформити відстрочку від служби. 

Річ у тім, що під час такого “переходу” порушується послідовність здобуття освіти, а навчальний заклад може передавати дані про таких студентів до ТЦК.

Важливо запам’ятати, що чинне законодавство України гарантує, що відстрочка від мобілізації для студентів буде актуальною для всіх, хто навчається за денною або дуальною формою за гроші держави – тобто, на бюджетній основі.

Чи можливий виїзд чоловіків з України як студентів

З огляду на той факт, що мобілізація студентів теж видозмінюється, варто розуміти, чи можуть українські студенти виїхати за кордон, якщо вони хочуть здобувати освіту в закордонному навчальному закладі. Відповідь “так”, але важливо дотриматися низки вимог:

  • вік від 18 до 22 років;
  • не був мобілізований;
  • учасник академічної мобільності терміном на 1 семестр;
  • навчається у ВНЗ на денному;
  • отримує ступінь бакалавра будь-якої спеціальності (або магістра медичного, фармацевтичного чи ветеринарного спрямування).

Крім перерахованих вище правил, потрібно мати:

  • е-квиток студента;
  • завірену копію договору з іноземним університетом про прийняття на програму академічної мобільності;
  • довідку від ТЦК;
  • довідку від навчального закладу про направлення учасника програми академічної мобільності для навчання в іноземному виші.

Перевіряйте, щоб у довідці від вишу був зазначений термін навчання, підстави для співпраці, відсутність негативних оцінок, факт складання всіх іспитів, а також документально підтверджений рівень знання іноземної мови. Якщо у студента на руках будуть усі потрібні документи, він без проблем зможе перетнути кордон.

Ольга Степанова

Recent Posts

В Україні можуть заборонити “небажані” дзвінки на мобільний

В Україні можуть заборонити "небажані" дзвінки на мобільні телефони. Законопроект прийнятий у першому читанні. Як передає "Хвиля", про…

2 хв. ago

Яке питання ставить Ілон Маск під час кожної співбесіди, щоб виявити брехуна

Американський мільярдер Ілон Маск розповів, яке важливе запитання він ставить під час кожної співбесіди, щоб…

10 хв. ago

В Ісландії через виверження вулкана евакуювали популярний курорт

Вулкан на південному заході Ісландії вивергнувся всьоме з грудня, викинувши в повітря клуби диму, коли яскраво-помаранчева…

19 хв. ago

Батьків школярів можуть позбавити батьківських прав: що відомо

Якщо ваша дитина пропускає школу, це не просто "дрібна витівка". В Україні справа може дійти…

20 хв. ago

Росіяни змушують українців здавати кров для армії РФ

Загарбники на тимчасово окупованих РФ територіях шантажують українців, змушуючи ставати донорами крові для армії РФ.…

33 хв. ago

ЗМІ: Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів нафти в обмін на військову допомогу

Країна-агресор Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів нафти (56 тисяч тонн) з березня 2024 року. Про це повідомляє ВВС з посилання на дані…

47 хв. ago