17-річний киянин Денис Кучерук облаштував у себе в квартирі “домашню електростанцію”, аби мати можливість працювати за комп’ютером без світла та забезпечувати свої ґаджети. На балконі звичайної багатоповерхівки прикріпив сонячні панелі, встановив акумулятор та інвертор вдома. А на усі витратні матеріали та техніку витратив близько 12 тисяч гривень: саме стільки коштує “електростанція” на 540 Вт на годину з генерацією 100 Вт на годину в години пік.
Про київського розумника пише видання ШоТам. 17-річний Денис Кучерук цікавиться ІТ, зокрема, програмуванням, системним адмініструванням та кібербезпекою. А ще, цікавиться напрямками фізики, що пов’язані з електрикою.
Перш за все, Денис придбав панель, яка може забезпечити роботу роутера, зарядку телефонів та настільну лампу. Вся інша енергія компенсується від акумулятора. Денис каже, що з 7:00 до 14:00 цього цілком вистачає. Аби зібрати домашню електростанцію, хлопець купив алюмінієві кутники та пластини, а також дві пари болтів з гайками. Просвердлив у пластинах отвори потрібного розміру та зробив кріплення. Шурупами прикрутив це кріплення до балкону, вивісив сонячну панель за вікном і зафіксував її, прикріпивши джгутами до кріплення.
“Воно висить під правильним кутом і не збивається навіть за сильного вітру”, — підсумовує Денис.
Хлопець називає сонячні панелі додатковим девайсом, адже вони досить нестабільні та залежать від природних умов. Вони дуже вибагливі до клімату, а найкраще працюють при нульовій хмарності та 25 градусах тепла, що в умовах Києва трапляється нечасто. Дроти від панелі протягнуті через ущільнювач вікна, щоб не пропускати холод чи тепло з вулиці, та підімкнені до сонячних подовжувачів і до контролера.
Для роботи “домашньої станції”, крім панелей і сонячного контролера, необхідний автомобільний акумулятор та інвертор з чистою синусоїдою. Він перетворює напругу з автомобільного акумулятора в класичний струм, як з розеток, який можуть сприймати стандартні девайси, що живляться від 220 вольт.
Інвертор хлопець купив минулого року за 3,7 тис грн на AliExpress. Автомобільний акумулятор коштував 4 тис грн, сонячний контролер — 300 грн, а вживана сонячна панель — ще 3 тис грн. Виходить близько 12 тис грн за 540 Вт на годину з генерацією 100 Вт на годину в години пік. Проте хлопець рекомендує купляти більш вартісні девайси, якщо це дозволяє бюджет. Наприклад, цей сонячний контролер утричі дорожчий, але й більш ефективний у роботі.
Разом з інвертором у Дениса працює безперебійник, аби під час вимкнення можна було користуватися комп’ютером без перерви. Коли світло вимикають, то хлопець перемикає розетку від безперебійника в інвертор, і тоді всі девайси, які були підключені до мережі, живляться вже від нього.
Проте останнім часом безперебійник не витримував навантаження, тому Денис вирішив зробити систему більш зручною — купити потужний безперебійник, який буде під’єднуватися до зовнішнього акумулятора.
“Найважливіше, що я можу порадити людям, які хочуть створити для себе більш комфортні умови навчання — бути дуже обережними з електрикою, бо це дуже серйозно. Руки завжди мають бути сухими. А ще не варто боятися автомобільних акумуляторів, бо робота з напругою до 50 вольт є безпечною”, — каже Денис.
У грудні 2024 року в Україні було запроваджено нові умови оподаткування, що стосуються ФОП. Одним із…
Діючому судді Господарського суду міста Києва повідомлено про підозру у державній зраді. Про це повідомляє Офіс Генерального…
Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…
Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…
Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…
Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…