Офіцер відділення розвідки бригади “Рубіж” НГУ Литвин висловив пропозицію знизити мобілізаційний вік до 22 років. Така ініціатива викликала жваві дискусії в суспільстві. Чи дійсно така міра необхідна для забезпечення потреб армії.
Про це Литвин розповів в ефірі телеканалу «Київ 24».
“Це моя суб’єктивна думка. 22 роки вже можна мобілізувати. У моєму підрозділі були військовослужбовці, яким по 19 років і військовослужбовці за 50 років, і вони ефективно виконували бойові завдання. Але це були добровольці. А через брак особового складу у війську, то мобілізаційний вік, я думаю, що треба знижувати”, – зазначив Литвин.
Аргументи “за”:
Аргументи “проти”:
Позиція експертів:
Висновок:
Зниження мобілізаційного віку – це складне питання, яке потребує зваженого підходу. Необхідно враховувати як військові, так і соціальні аспекти. Можливо, варто розглянути альтернативні варіанти вирішення проблеми нестачі особового складу, такі як збільшення контрактної служби, вдосконалення системи мобілізації резервістів тощо.
Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…
У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…
Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…
Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…
Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…
З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…