Економічне бронювання: у Раді розробили варіанти відстрочки для ФОП

В Україні передбачено бронювання для ФОП, але лише за певних умов – якщо їхня діяльність тісно пов’язана з оборонною галуззю. Але у Раді вирішили виправити цю ситуацію, запропонувавши надавати відстрочку від служби підприємцям, які зайняті в інших сферах.

У парламенті зареєстрували законопроєкт №11331, а потім ще два альтернативних – №11331-1 та №11331-2. Ці законодавчі ініціативи передбачають зміни стосовно економічного бронювання. У двох вказана можливість ФОПам бронювати не тільки себе, а й своїх робітників.

У законопроєкті №11331 пропонується, щоб підприємець мав змогу отримати бронювання за відсутності заборгованості з виплати зарплати, сплати податків та інших обов’язкових платежів. ФОП та наймані працівники матимуть право на бронювання, якщо обсяг доходу протягом місяця не менше трикратного розміру збору за бронювання військовозобов’язаних, встановленого Податковим кодексом. Також потрібне підтвердження ведення господарської діяльності протягом попереднього річного звітного періоду.

Керівник Дніпровського офісу юридичної фірми “Ілляшев та Партнери” Олександр Камша зазначив, що такий варіант економічного бронювання обговорюється найбільше. Він вважає, що саме цю модель і схвалять депутати, а не ту, де за основу береться середній розмір заробітної плати.

В іншому зареєстрованому законопроєкті №11331-2 також йдеться про можливість бронювання для ФОПів та їх співробітників. Умови: щомісячний дохід не нижче трикратного розміру збору за бронювання військовозобов’язаних, який встановлено Податковим кодексом. Якщо розмір становитиме 20,4 тис. грн, то ФОП має отримувати дохід не менше 61,2 тис. грн на місяць. У такому разі підприємець матиме право претендувати на отримання відстрочки.

Керуючий партнер АО “EvrikaLaw”Андрій Шабельніков повідомив, що ці ініціативи викликані об’єктивною необхідністю забезпечення функціонування вітчизняної економіки у воєнний час. Головна мета — створити можливість організувати нормальний робочий процес на підприємстві для добросовісних суб’єктів господарювання, які офіційно виплачують заробітні плати та наповнюють державний бюджет.

Якщо зміни ухвалять, кваліфіковані працівники, які забезпечують стабільний прибуток для підприємства, зможуть продовжувати виконувати свої обов’язки . А підприємства зможуть проводити стратегічне планування діяльності та розвиватися.

За словами Шабельнікова, детальну процедуру уряд розробить окремо.

Ольга Степанова

Recent Posts

Вона була ласуном: названі улюблені солодощі королеви Єлизавети II

Колишній королівський шефкухар Даррен Макгрейді розповідав журналу Hello!, що королева Єлизавета II найчастіше віддавала перевагу шоколадним…

7 хв. ago

Чоловік прожив всього декілька хвилин у найгучнішій кімнаті у світі: що з ним сталося

Після того, як моряк провів годину в найтихішій кімнаті у світі, інший чоловік заради експерименту випробував…

14 хв. ago

Що треба робити, коли надійшла повістка поштою: пояснення

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, у межах якого військовозобов'язані громадяни можуть отримати…

23 хв. ago

Кіт випадково вбив свого господаря росіянина

У Ленінградської області Росії стався трагічний інцидент з 55-річним чоловіком, який загинув через нещасний випадок.…

32 хв. ago

Відсьогодні українці можуть володіти трофейною зброєю: що потрібно знати

Сьогодні вступив у дію Закон України «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України» щодо вдосконалення порядку…

40 хв. ago

Періс Гілтон зробила сенсаційну заяву про пластичні операції

Періс Гілтон, яка нещодавно влаштувала розкішне свято з нагоди першого дня народження своєї доньки Лондон, заявила, що…

49 хв. ago