У період дії воєнного стану в Україні внесено важливі зміни до законодавства щодо мобілізації та військового обліку громадян. Зокрема, змінився порядок вручення повісток, який тепер передбачає можливість отримання повістки поштою рекомендованим листом. Навіть якщо особа фізично не отримає повістку, вона все одно вважатиметься врученою за певних умов.
Про це йде мова у статті 22 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.
Починаючи з 18 липня 2024 року, повістки можуть надсилатися поштою за адресою, яка вказана в облікових даних ТЦК. У разі, якщо військовозобов’язаний не оновив свою адресу протягом 60 днів, повістка буде відправлена на адресу зареєстрованого місця проживання.
Окрім того, у випадку відправлення поштою, повістка вважатиметься врученою:
Відправлення повісток поштою буде здійснюватися не пізніше наступного дня після підпису відповідним керівником. Дата явки у повістці має бути не раніше ніж на 14-й день від дня відправлення листа.
Причинами неявки у визначений строк, які визнаються поважними, є:
Важливо, щоб ці причини мають бути підтверджені відповідними офіційними органами. У випадку виникнення таких обставин, громадяни зобов’язані повідомити ТЦК про причини неявки протягом трьох днів та прибути в ТЦК протягом семи календарних днів.
Таким чином, навіть перебуваючи за кордоном, уникнути вручення повістки стає практично неможливо. При цьому відповідальність за невиконання вимог мобілізації передбачає значні штрафи згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення.
Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) розпродало вже 70 картин із колекції колишнього народного…
Міноборони України запустило комплексний план із цифровізації процесу військового обліку. В основі цієї ініціативи лежить…
Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду підтвердив неможливість повернення державного Приватбанку колишнім власникам та…
Стало відомо, на якому королівському заході принцеса Уельська приєднається до свого чоловіка принца Вільяма. 25…
Статус інвалідності, підтверджений документами, виданими Медико-соціальною експертною комісією (МСЕК), залишається дійсним, що гарантує збереження пільг,…
У грудні чоловіки мобілізаційного віку повинні мати документи, які підтверджують їхнє право на виїзд за…