В Україні можуть повернутися до ідеї електронного бронювання, яку мали запровадити ще восени 2023 року. Уряд розробляє новий порядок бронювання військовозобовʼязаних, який передбачає залучення можливостей “Дії”. Впровадження цифрового рішення для цього залежатиме від оновлення нормативної бази, яка регулює цю сферу.
Це підтвердили представники Міністерства економіки України в коментарі AIN.UA. Вони уточнили, що відомство спільно з Мінцифри шукають оптимальні шляхи діджиталізації постанов Кабміну №76 та інших нормативних документів, що стосуються бронювання військовозобов’язаних.
“Іншої альтернативи, крім диджиталізації процесів, пов’язаних із бронюванням, немає. Це буде однозначно зроблено. Ми зараз обговорюємо з Міністерством оборони та Мінцифри принципові підходи до того, яким чином перевести “в цифру” постанову [Кабінету Міністрів] №76 [регулює питання бронювання, — ред.] або ті нормативно-правові акти, які регулюють або будуть регулювати питання бронювання військовозобов’язаних”, – розповіли в Мінекономіки.
Урядовці активно проводять консультації з представниками різних груп, аби розробити дієвий механізм електронного бронювання. До діалогу залучені представники бізнесу, профільних асоціацій, інших органів влади, народні депутати та інші зацікавлені сторони.
“Очевидно, що суспільство бачить необхідність змін. Цифрове рішення [стосовно процедури бронювання] зʼявиться, коли ми напрацюємо нові положення стосовно бронювання, які збалансують потреби безпеки й оборони, економіки, бюджету, бізнесу, гуманітарної сфери тощо”, – додали у відомстві.
В кінці квітня стало відомо, що у Кабміні готують механізм бронювання співробітників через портал «Дія». Сам концепт бронювання залишиться без змін.Єдина відмінність полягає у запроваджені безпаперового формату.
Новий підхід відрізняється тим, що можуть відмовитися від паперового формату бронювання на користь електронного. Постанова не вносить суттєвих змін у саму концепцію броні — як і раніше, можна забронювати лише 50% військовозобовʼязаних працівників, і лише критично важливих для економіки підприємств.
Якщо компанія хоче забронювати більш ніж половину співробітників, що підпадають під призов, необхідна додаткова аргументація. У постанові не вказано, які дані у такому разі має надати компанія, пише видання.
Керівник підприємства (або уповноважена ним особа) має пройти ідентифікацію у “Дії” та подати перелік осіб співробітників для бронювання у довільній формі, а також інформацію про компанію. Для бронювання потрібно надати такі дані про співробітника: прізвище, імʼя та по батькові, паспортні дані, ідентифікаційний код, склад військовозобовʼязаного (рядовий, сержантський, старшинський або офіцерський), номер військово-облікової спеціальності, тип військово-облікового документа (серія та номер за наявності), відмітка про посаду керівника або заступника керівника підприємства. Дані про підприємство: повна назва, адреса та ЄДРПОУ.
Програма може блокувати подання переліку, якщо компанія перевищила ліміти за кількістю заброньованих співробітників, не уточнювала дані про кількість військовозобовʼязаних у ТЦК, через наявність у співробітників незакритих адміністративних проваджень про порушення мобілізаційного законодавства, пише видання.
Якщо процес пройшов успішно, то керівник підприємства завіряє перелік електронним підписом. Далі дані звіряються з даними у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів. У разі успішної перевірки у реєстрі одразу формується позначка про бронь, а у “Дії” — відповідний сертифікат.
Забронювати працівника можна на шість чи один місяць. Остання опція доступна лише раз при виявленні незначних відмінностей між поданою керівником інформацією та тою, що є у реєстрі військовозобовʼязаних. За цей час людина має звернутися у ТЦК та оновити дані. Після цього компанія зможе забронювати її на шість місяців. Ліквідувати бронювання можуть: у разі закриття підприємства чи звільнення працівника, а також якщо у компанії завершився контракт для виготовлення товарів і надання послуг для ЗСУ.
Ілон Маск, засновник Tesla і SpaceX, оновив свій фінансовий максимум, досягнувши статків у $347,8 мільярда. Ключовим…
Постанова Кабінету Міністрів України, яка набула чинності наприкінці жовтня 2024 року, запроваджує важливі зміни до…
І знову в Україні розпочалися віялові вимкнення електроенергії. А це означає, що із приготуваннях їжі…
Дональд Трамп, який став переможцем на виборах у США, однозначно має певні "важелі, щоб вплинути на…
Домовитися з Путіним неможливо, тож президент Володимир Зеленський повинен мати план дій на випадок, якщо Україну примушуватимуть…
Опублікований документ містить перелік політичних убивств, скоєних російськими спецслужбами від початку 2000 року, коли до…