У Полтавській області представники територіального центру комплектування та соціальної підтримки звернулися до поліції із закликом доставити 30 тисяч осіб до військкоматів. Нібито ці люди не з’явилися після отримання повістки в ТЦК. Вважається, що поліція має право примусово доправляти до ТЦК у порядку адміністративного затримання.
Про це повідомив представник Полтавського обласного ТЦК і СП Роман Істомін у коментарі “Суспільному”. Він уточнив, що поліція вживатиме заходів щодо притягнення до відповідальності лише тих осіб, які вчинили адміністративне правопорушення.
“Є така процедура, що поліція за нашим зверненням має доставити людину в ТЦК. Людина, яка порушила адміністративний кодекс, на неї формується протокол, потім постанова від начальника ТЦК. І якщо людина не сплатила штраф, то тоді звернення з приводу доставки. Зазвичай це люди, які після отримання повістки не з’явилися в ТЦК”, – заявив представник військкомату.
За його словами, ТЦК звернувся до поліції щодо тих, хто вчинив адміністративне правопорушення за двома статтями. Зокрема, йдеться про “Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку” та “Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.
Тим часом таку ж практику впроваджують і в інших областях. Наприклад в Івано-Франківській області за неявку до ТЦК розшукують 36 тисяч військовозобов’язаних з допомогою поліції. За словами заступника начальника Івано-Франківського обласного ТЦК Романа Боднара, усі ці люди офіційно перебувають у розшуку поліції, а осіб, які є в цій базі, правоохоронці мають право примусово доправляти до ТЦК у порядку адміністративного затримання.
Кабінет Міністрів України 9 лютого надав право територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки право на цілодобову роботу. Крім того, представники ТЦК отримали додаткові функції, а саме вони мають право:
Нагадаємо, що в рамках правок до законопроєкту щодо посилення мобілізації, представників ТЦК планують зобов’язати представлятись під час вручення повісток. Згідно з цим, під час вручення повістки представники ТЦК зобов’язані будуть назвати свої прізвища, ім’я, по батькові, посаду, а також пред’явити службові посвідчення на вимогу громадянина, якому вручається повістка. Також важливо, що і військовозобов’язаним громадянам також необхідно всюди мати при собі документи, які підтверджують особистість та військовий квиток або тимчасове посвідчення. У випадку перевірки (наприклад, на блокпосту) можуть запросити такий документ.
Податкова служба активізувала моніторинг соцмереж, а саме: телеграм-каналів, інстаграм-сторінок, а також інших маркетплейсів — аби…
Буковель — це не просто гірськолижний курорт, а справжня перлина Карпат, де еліта України та світу насолоджується…
Хоча у 2025 році Україна не запровадила жодних нових правил дорожнього руху чи штрафів для…
Екснардеп Сергій Ківалов більше не отримує рекордну пенсію — нові урядові правила значно знизили її…
Не всі пенсіонери в Україні продовжать отримувати пільги щодо оплати житла та комунальних послуг наступного…
В Україні діє частковий мораторій на підвищення тарифів на комунальні послуги. Однак це обмеження може…