Відстрочка від мобілізації: що зміниться у 2025 році та хто може розраховувати на пільгу

Верховна Рада України продовжила дію воєнного стану та загальної мобілізації до 9 травня 2025 року. Однак з лютого 2025 року деякі категорії військовозобов’язаних можуть втратити право на відстрочку, якщо не виконають вимоги нових нормативів.

Чому це важливо, хто має право на відстрочку і які зміни чекають на мобілізованих — розглядаємо разом з експертами Юридичного Гончаренко Центру.

МобілізаціяМобілізація
Мобілізація

Хто може отримати відстрочку від мобілізації?

Згідно з ЗУ “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, відстрочка надається наступним категоріям:

  1. Особи з інвалідністю — будь-якої групи.
  2. Тимчасово непридатні до військової служби — за станом здоров’я (відповідно до висновку військово-лікарської комісії).
  3. Військовозобов’язані, які доглядають близьких родичів — із інвалідністю 1-ї або 2-ї групи (в окремих випадках 3-ї групи), а також за відсутності інших родичів для догляду.
  4. Багатодітні батьки — з трьома і більше дітьми віком до 18 років, за умови відсутності заборгованості з аліментів.
  5. Особи, чиї родичі загинули або зникли безвісти — під час бойових дій або антитерористичної операції.

Також відстрочка надається студентам, які навчаються на рівень вищий за вже здобутий, а також педагогам і науковцям, що працюють на 3/4 ставки або більше.

Повістка

Відстрочка для працівників критично важливих підприємств

Крім того, відстрочка доступна для тих, хто працює на підприємствах, визнаних критично важливими для економіки та безпеки країни. За постановою Кабміну №1332, підприємства повинні підтвердити свій статус до 28 лютого 2025 року. Протягом цього перехідного періоду компанії мають переоформити бронювання працівників, аби відстрочки не втратили чинність.

Як отримати або продовжити відстрочку?

Щоб оформити відстрочку, військовозобов’язаний має звернутися до територіального центру комплектування, подати заяву та надіслати документи, що підтверджують його право на відстрочку.

Для деяких категорій, як студенти або багатодітні батьки, процедуру можна пройти через мобільний додаток “Резерв+”. Важливо пам’ятати, що відстрочка не є безстроковою і її необхідно продовжувати своєчасно.

Що робити, якщо відмовили у відстрочці?

У разі відмови у наданні відстрочки військовозобов’язаний може звернутися за консультацією або оскаржити це рішення. Безкоштовну юридичну допомогу надають гарячі лінії: державна гаряча лінія з безоплатної правової допомоги (0 800 213 103) та Юридичний Гончаренко Центр (+380672042206, +380951168887, +380937440036), а також через WhatsApp, Telegram, Viber та Signal з понеділка по п’ятницю, з 9:00 до 18:00.

Мобілізація

Зміни в 2025 році: на що слід звернути увагу?

Відстрочка від мобілізації може бути змінена в залежності від виконання нових вимог. Вже з лютого 2025 року військовозобов’язані повинні виконувати додаткові умови, аби зберегти свої пільги. Тому важливо вчасно оновити документи та перевірити свої права.

Коломієць Надія

Recent Posts

60-річний мер надіслав відео своєї мастурбації не туди, куди планував: подробиці курйозу

Мер міста Майнот, штат Північна Дакота, США, подав у відставку після того, як надіслав вульгарне відео, на якому він…

5 години ago

За прогули дітей у школах можуть штрафувати на сотні тисяч: аж до позбавлення батьківських прав

У Європейському союзі прогули в школі можуть призвести до серйозних наслідків як для учнів, так…

5 години ago

Українців дурять у магазинах: чому важливо звертати увагу на чек

Українців попередили, як можуть обманювати на касах магазинів. Про це йдеться у матеріалі ТСН. Люди поділяються на дві…

5 години ago

Пенсіонерів заженуть у злидні: встановили недосяжні умови для гідної пенсії

Українцям встановили практично недосяжні умови для отримання гідної пенсії, якої вистачатиме для більш-менш комфортної старості.…

6 години ago

Новий податок до свят: українцям доведеться викласти по 5000 грн до Великодня — як платити

Починаючи з 2025 року, індивідуальні підприємці (ФОП) знову будуть зобов'язані сплачувати єдиний соціальний внесок (ЕСВ).…

6 години ago

Усі під ковпаком: поліція взялася нишпорити в чатах ОСББ – за ким стежать

В Україні поліція почала моніторити чати об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Офіцери підключаються до груп…

6 години ago