Одним зі стимулів для повернення біженців в Україну може стати бажання відновити свій втрачений соціальний статус. Висока зарплата може виявитися не настільки важливою, в інтерв’ю РБК-Україна сказав науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень Олексій Позняк.
“Зіграти роль може те, що повернеться частина мігрантів, яка цінує свої минулі кар’єрні досягнення. Це ті, хто в Україні працював на престижних роботах, а за кордоном мало хто може влаштуватися на аналогічні”, – сказав він, інформує Стіна.
Експерт вважає, що “більшості там пропонують роботи досить прості”.
“Відчуття зниження соціального статусу – це дуже серйозний удар, зокрема психологічний. І можливість відновити цей статус навіть за менших заробітків – це теж може бути стимулом для повернення”, – додав Позняк.
Він зазначив, що хоча заробітки в Україні менші, але й ціни зазвичай нижчі, ніж у країнах Євросоюзу. “Купівельна спроможність – це все-таки не те саме, що заробітна плата”, – заявив він.
При цьому він нагадав загальну міграційну закономірність: чим довше триває сама міграція, тим більша частка мігрантів не повернеться. “Це фактор, який має місце в усі часи у всіх народів”, – сказав Позняк.
Політичний вибір українців за кордоном може відрізнятися від політичного вибору українців, що залишилися на Батьківщині.…
Зазвичай вважається, що середня температура людського тіла становить близько 36,6 градуса за Цельсієм. Однак згідно з новим дослідженням вчених,…
В Україні за рік середня заробітна плата зросла на 22% до 22,5 тис. грн. При тому вдвічі…
Навіть найпрофесійніші правоохоронці стикаються з викликами на дорозі. Експерти виділили три групи водіїв, взаємодія з…
500 найбагатших людей світу значно розбагатіли у 2024 році. Список мільярдерів очолили Ілон Маск, Марк Цукерберг і…
До 7 лютого 2025 року в Україні продовжено воєнний стан та загальну мобілізацію. При цьому до армії не призивають…