В Україні деякі громадяни звільняються від мобілізації через стан здоров’я, зокрема чоловіки, які мають інфекційні захворювання. Питання придатності до служби визначає наказ Міністерства оборони №262.
У документі зазначено, що всі хвороби поділяють на декілька категорій, від тимчасової непридатності до повного звільнення, пише Telegraf.
Кишкові та вірусні інфекції
До цього списку належать кишкові інфекції, бактеріальні зоонози, коронавірус та інші. Якщо хвороба має серйозні наслідки, людину виключають з обліку. У разі тимчасової форми чи носійства збудників дається відстрочка для лікування.
Туберкульоз
Активна форма з бактеріовиділенням або важким ураженням органів виключає людину з військового обліку. Якщо ж туберкульоз вилікуваний, військовослужбовець може бути придатним до служби у забезпечувальних частинах.
Інфекції, що передаються статевим шляхом
Сифіліс, гонорея, хламідіоз – тимчасово звільняють від служби до завершення лікування.
Гепатит
Тяжкі форми з порушенням функцій органів дають підставу для виключення з обліку. Легкі форми можуть дозволяти службу у допоміжних частинах.
ВІЛ-інфекція
Люди з важкою імунною декомпенсацією визнаються непридатними. Натомість стабільний стан або носійство можуть дозволити службу у забезпечувальних частинах.
Новий закон про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників автомобілів набирає чинності з 1 січня 2025…
Уряд України вніс нові зміни до резервування військової служби для священнослужителів, які були затверджені Кабінетом…
Президент України Володимир Зеленський подякував Сполученим Штатам за санкції проти засновника партії "Грузинська мрія" Бідзини…
У 2025 році розміри єдиного податку, військового збору та ЄСВ за себе особисто (без найманих…
Магазинні пакетовані соки можуть завдати значної шкоди здоров’ю, і вживати їх регулярно не рекомендується. Основна…
У 2025 році кошти з рахунків пенсіонерів-переселенців можуть бути вилучені, якщо рахунки не використовувалися протягом…