За наказом Міноборони з військового обліку не знімають уже й тяжко хворих українців

В Україні змінили правила військового обліку: навіть громадяни, які повністю непридатні до військової служби, більше не будуть виключатися з реєстру. Такі зміни ухвалило Міністерство оборони у своєму жовтневому наказі, що вже викликав обговорення серед експертів та громадськості.

Про це у своєму відеозверненні розповіла військовий адвокат Дар’я Голодняк. Вона пояснила, що раніше люди з серйозними діагнозами отримували статус “непридатний зі зняттям з військового обліку”, що дозволяло їм не числитися у списках військовозобов’язаних. Тепер цей статус скасовано. Людей із тяжкими захворюваннями позначають як “непридатних до служби”, але залишають у реєстрах.

“Це створює правову невизначеність для тих, хто за станом здоров’я ніколи не зможе служити. Чому вони досі у списках? Це питання етики й закону”, — зазначила Голодняк.

Нові строки для медоглядів

Наказ також регулює строки проходження медичних оглядів. Загальний термін перевірки стану здоров’я не повинен перевищувати 4 дні. Якщо необхідно провести додаткові дослідження, час може бути подовжено максимум на 14 днів.

Ці терміни викликають сумніви серед експертів: чи можна провести якісне обстеження за такий короткий час? Особливо коли йдеться про складні або хронічні захворювання.

Ризики та питання

Експерти та правозахисники вже висловлюють побоювання, що такі зміни можуть призвести до непередбачуваних наслідків. Люди з тяжкими хворобами можуть залишитися в системі військового обліку, навіть якщо їхній стан здоров’я категорично не дозволяє служити.

“Це рішення виглядає як спроба утримати максимальну кількість людей у реєстрах, навіть якщо вони ніколи не зможуть служити за станом здоров’я”, — зазначають правозахисники.

Громадськість закликає Міноборони надати пояснення, адже питання стосується не лише закону, але й гуманності.

Романчук Микола

Recent Posts

Українці можуть отримати пенсію іншої людини. Для цього потрібен один документ

В Україні особи можуть одержувати пенсії замість літніх осіб. Це можливо у випадку, коли громадянин…

6 хв. ago

Косатка, яка вбила дресирувальника, збожеволіла і померла, гризучи бетон

На острові Тенеріфе померла косатка Кето, яка провела все життя в неволі і одного разу напала…

14 хв. ago

“Він хотів відправити мене на війну”: на Вінниччині військового ТЦК ударили ножем, він у реанімації

У селищі Тростянець Вінницької області 57-річний чоловік, який прийшов по повістці, вдарив ножем співробітника Районного…

21 хв. ago

Іди на війну, а потім в тюрму: мінуси нового закону щодо СЗЧ

Верховна Рада прийняла законопроект №12095, який вносить зміни до частини другої статті 24 Закону України…

30 хв. ago

Як отримати максимальну пенсію: про що держава мовчить

Розмір пенсії в Україні залежить від кількох важливих чинників, таких як страховий стаж, офіційна зарплата…

39 хв. ago

Набрехали навіть в історії США – п’яна правда виникнення Дня подяки

Щороку в листопаді американці збираються за столом, щоб відсвяткувати День подяки – цьогоріч його святкують 28 листопада. Це…

47 хв. ago