Як отримати максимальну пенсію: про що держава мовчить

Розмір пенсії в Україні залежить від кількох важливих чинників, таких як страховий стаж, офіційна зарплата і регулярність сплати пенсійних внесків. Щоб забезпечити гідні виплати у старості, українцям варто знати ключові правила формування пенсійного забезпечення.

Максимальний розмір пенсії

У 2024 році максимальна пенсія в Україні становить 23 610 гривень. Щоб досягти такого рівня виплат, потрібно мати як мінімум 35 років страхового стажу і офіційний місячний дохід у розмірі не менше 67 457 гривень.

Гроші. Кадр з ютуба

Законодавство обмежує суму виплат, навіть якщо ви сплачуєте внески з вищих доходів. Це стосується більшості українців, які не мають особливих заслуг перед державою, за які надаються додаткові надбавки- пише Пенсійний фонд України.

Фактори, що впливають на розмір пенсії

  1. Офіційна зарплата: Рівень вашої пенсії напряму залежить від розміру заробітної плати, з якої роботодавець сплачує внески до Пенсійного фонду. Вища зарплата – більші відрахування, що формують основу вашої майбутньої пенсії.
  2. Тривалість стажу: Щоб вийти на пенсію у 60 років, потрібно мати мінімум 21 рік страхового стажу. Чим більше стажу, тим вищими будуть виплати. Регулярна офіційна робота значно впливає на накопичення цього стажу.
  3. Добровільні внески: Громадяни можуть самостійно робити внески до Пенсійного фонду. Це допомагає створити фінансовий резерв для забезпеченого майбутнього. Долучитися до програми можуть і ті, хто раніше працював офіційно, і навіть незастраховані особи віком від 16 років. Важлива умова – учасник програми не має перебувати на пенсії.

Як забезпечити гідну пенсію?

Окрім офіційного працевлаштування, українцям радять активно стежити за своїми внесками та стажем. Добровільні внески є ефективним способом накопичення додаткових коштів для майбутнього. Водночас варто пам’ятати, що навіть високі внески не завжди гарантують пенсію понад максимальну межу, встановлену законодавством.

Романчук Микола

Recent Posts

Українцям повернуть понад 1,6 млн грн через помилки в нарахуваннях за комуналку

Понад 1,6 мільйона гривень буде відшкодовано українцям через помилки в розрахунках за житлово-комунальні послуги. Держпродспоживслужба…

3 хв. ago

Чим замінити шапку взимку, щоб не псувати зачіску: 4 неочевидних рішення

Зима - це час, коли хочеться зберегти тепло, але при цьому не жертвувати своєю зачіскою.…

11 хв. ago

Штрафи ТЦК заженуть в боргову яму: які порушення коштують найбільше

Українці часто задаються питанням, скільки разів територіальні центри комплектування можуть накладати штрафи за порушення військових…

18 хв. ago

Жінка з погрозами 12 разів вимагала дати відбій тривоги, бо змерзла у підвалі

Понад 3 години диспетчерки ДСНС Одещини працювали в укритті, приймаючи численні дзвінки від громадян.  Про це повідомляє Головне управління…

27 хв. ago

В Україні незабаром суттєво зростуть податки: кого це торкнеться

З 1 грудня 2024 року набудуть чинності закони про державний бюджет на 2025 рік та…

36 хв. ago

Міністерство оборони звинуватили у зриві постачань мін для ЗСУ на 45 мільярдів гривень

Міністерство оборони опинилося у центрі гучного скандалу через поставку неякісних 120-міліметрових мін, попри що міністр оборони…

44 хв. ago