Результати дослідження Центру соціального моніторингу (ЦСМ) показали, що значна більшість українців підтримує рішення розпочати переговори з Росією з метою заморозки війни. Від початку повномасштабного вторгнення цей показник вперше отримав рекордну підтримку. Водночас менше половини українців вважають, що війна має завершитись поверненням кордонів України 1991 року та відновленням територіальної цілісності.
За необхідність розпочати переговори з Росією щодо заморожування бойових дій, оскільки країна вже зазнала великих жертв, висловилось 64% українців. Проти такого рішення виступив 31% опитуваних, ще 4% важко відповісти на це питання. Також Центр соціального моніторингу поставили запитання респондентам чи згодні вони, що перемогою у війні має стати вихід на конституційні кордони 1991 року, незалежно від ціни з уточненням, що “я, мої друзі, близькі родичі теж мають воювати, аби досягти зазначеної мети”. Не згодні з цим висловлюванням 56% опитаних, тоді як 39% погоджуються, що перемогою можна вважати відновлення територіальної цілісності України.
Також зазначається що висловлювання “Війна має тривати до певної перемоги, але воювати повинні інші, а не мої близькі” підтримало лише 18% респондентів, а 72% українців виступили проти такої думки. Повертаючись до рішення про заморожування війни та початок переговорів з РФ з метою врегулювання конфлікту – тут 60% виголосили своє позитивне ставлення до питання, тоді як 35% не вважають це рішення доречним.
Що ж стосується очікування у питанні тривалості війни, то майже половина респондентів (47%) вважають, що війна буде продовжуватись понад рік. Про тривалість війни до року заявили 18% опитуваних.
Основним стратегічним напрямком розвитку України після завершення війни 37% респондентів вважають відновлення зруйнованої інфраструктури в державі. За розбудову професійно сучасної армії виступили 32% українців. І чверть респондентів, а саме 25%, вважають, що потрібно буде запровадити механізми повернення Україні статусу ядерної держави. За вступ до ЄС та НАТО виступили 21% і 19% відповідно.
Варто зазначити, що ЦСМ провели опитування на замовлення American Political Sevices у період з 15 по 21 листопада 2024 року методом телефонного інтерв’ю. Загалом в ньому взяло участь 1200 осіб.
Посол Литви при НАТО Дейвідас Матулоніс заявив, що Вільнюс підтримує ідею Парижа щодо можливого відправлення…
Тарифи на водопостачання у Тернополі скоро встановлять новий рекорд — 70 гривень за кубометр. Зростання…
Ізраїльський кабінет міністрів затвердив угоду про припинення вогню з Ліваном, повідомляє The Jerusalem Post . Перемир'я набуде…
За словами народного депутата Богдана Кіцака, чоловіки, які працюють на підприємстві після 18 травня 2024 року, втратять…
Український уряд готується реформувати систему медико-соціальної експертизи (МСЕК) через корупційні скандали. Одним із найбільш резонансних…
У Польщі цьогоріч працюють або шукають роботу 78% українців. Ця частка є вищою, ніж серед…