У Польщі 80% українців працюють або шукають роботу, – дослідження

У Польщі цьогоріч працюють або шукають роботу 78% українців. Ця частка є вищою, ніж серед громадян Польщі. Про це свідчать результати дослідження Нацбанку Польщі, передає Міграційна платформа EWL.

Дослідження проводилося серед мігрантів з України в період з травня по липень 2024 року.

Зазначається, що близько половини респондентів (і довоєнні мігранти, і воєнні біженці) заявляють, що робота є можливістю утримувати себе та свою родину. Також серед мотивів залишатися в Польщі є можливість знайти роботу, яка приносить задоволення.

Рівень зайнятості українців в Польщі зростає завдяки працевлаштуванню біженців, які прибули в країну після 2022 року. З іншого боку безробіття серед біженців в цілому є вищим, ніж у польській економіці.

Разом з тим, 19% воєнних мігрантів є безробітними, оскільки “значна частина жінок-біженок, які доглядають за дітьми, шукають роботу на неповний робочий день, що є проблемою, враховуючи низький рівень використання контрактів на неповний робочий день в польській економіці”.

За словами директорки рекрутації Міграційної платформи EWL Мар’яни Семенюк, “Польща є країною, де відсоток працевлаштування українських біженців вищий порівняно з іншими європейськими державами. І попри те, що польські роботодавці досі відчувають дефіцит кадрів на вакансіях, які раніше заповнювали українські чоловіки, внесок біженців у розвиток польської економіки минулого року склав приблизно 1% ВВП”.

Відсоток громадян України, які декларують намір оселитися в Польщі на постійне проживання, не зростає: такий намір висловлюють 50% довоєнних мігрантів і 20% біженців.

Дослідженні Нацбанку Польщі показує, що все більше громадян України ще не визначилися з планами на майбутнє. Порівняно з попередніми дослідженнями, відсоток відповідей “важко сказати” у планах проживання в Польщі зріс – як серед довоєнних мігрантів (з 36% до 39% у 2023 році), так і серед біженців (з 48% до 56% у 2023 році).

Також у дослідженні йдеться, що понад 70% мігрантів з обох груп винаймають житло. Натомість значно вищим є відсоток українців, які мають власну квартиру серед довоєнних іммігрантів.

Крім того, мігранти продовжують підтримувати своїх близьких в Україні. Зокрема, 40% переказує кошти, а 49% забезпечує матеріальною допомогою, в першу чергу членів родини. І ця тенденція зростає.

У гендерній структурі українців в Польщі переважають жінки (близько 67%).

Лисенко Катерина

Recent Posts

Похорон стане розкішшю: депутати вирішили заробити навіть на похованнях

Що може бути сумніше за втрату близької людини? Хіба що рахунок за похорон, який от-от…

7 хв. ago

Українські пенсії “поставили на паузу”: чому грошей немає і хто винен

Ну що ж, пенсіонери, тримайтеся: Пенсійний фонд України вирішив увімкнути режим “гратися у бюрократію”. Виявляється,…

23 хв. ago

Село в Україні стало одним із найкращих у світі: який вигляд воно має і що там унікального

Урич — одне з найкращих туристичних сіл світу. Таке звання невеликому селу на Львівщині присудила Всесвітня туристична…

37 хв. ago

“Після МСЕК”: нардеп розповів, де ще гребуть хабарі лопатами

Після гучних скандалів із МСЕК, які прогриміли на всю Україну, наступні можуть бути у вищих навчальних…

41 хв. ago

Скільки загинуло українських військових: підраховані втрати на війні

Війна в Україні принесла значні втрати серед військових та цивільних. Точні цифри загиблих залишаються невідомими…

50 хв. ago

Статки Aхметова впали найбільше серед великих бізнесменів

Статки Ріната Ахметова у 2024 році упали майже на чверть, йдеться в новому рейтингу видання…

54 хв. ago