У Польщі 80% українців працюють або шукають роботу, – дослідження

У Польщі цьогоріч працюють або шукають роботу 78% українців. Ця частка є вищою, ніж серед громадян Польщі. Про це свідчать результати дослідження Нацбанку Польщі, передає Міграційна платформа EWL.

Дослідження проводилося серед мігрантів з України в період з травня по липень 2024 року.

Зазначається, що близько половини респондентів (і довоєнні мігранти, і воєнні біженці) заявляють, що робота є можливістю утримувати себе та свою родину. Також серед мотивів залишатися в Польщі є можливість знайти роботу, яка приносить задоволення.

Рівень зайнятості українців в Польщі зростає завдяки працевлаштуванню біженців, які прибули в країну після 2022 року. З іншого боку безробіття серед біженців в цілому є вищим, ніж у польській економіці.

Разом з тим, 19% воєнних мігрантів є безробітними, оскільки “значна частина жінок-біженок, які доглядають за дітьми, шукають роботу на неповний робочий день, що є проблемою, враховуючи низький рівень використання контрактів на неповний робочий день в польській економіці”.

За словами директорки рекрутації Міграційної платформи EWL Мар’яни Семенюк, “Польща є країною, де відсоток працевлаштування українських біженців вищий порівняно з іншими європейськими державами. І попри те, що польські роботодавці досі відчувають дефіцит кадрів на вакансіях, які раніше заповнювали українські чоловіки, внесок біженців у розвиток польської економіки минулого року склав приблизно 1% ВВП”.

Відсоток громадян України, які декларують намір оселитися в Польщі на постійне проживання, не зростає: такий намір висловлюють 50% довоєнних мігрантів і 20% біженців.

Дослідженні Нацбанку Польщі показує, що все більше громадян України ще не визначилися з планами на майбутнє. Порівняно з попередніми дослідженнями, відсоток відповідей “важко сказати” у планах проживання в Польщі зріс – як серед довоєнних мігрантів (з 36% до 39% у 2023 році), так і серед біженців (з 48% до 56% у 2023 році).

Також у дослідженні йдеться, що понад 70% мігрантів з обох груп винаймають житло. Натомість значно вищим є відсоток українців, які мають власну квартиру серед довоєнних іммігрантів.

Крім того, мігранти продовжують підтримувати своїх близьких в Україні. Зокрема, 40% переказує кошти, а 49% забезпечує матеріальною допомогою, в першу чергу членів родини. І ця тенденція зростає.

У гендерній структурі українців в Польщі переважають жінки (близько 67%).

Лисенко Катерина

Recent Posts

Євросоюз шокований: країна-лідер за інфляцією у 2025 році

У березні 2025 року найвищий річний рівень інфляції у Євросоюзі зафіксували у Румунії – 5,1%.…

12 хв. ago

Зміни в мобілізації вже з 1 травня: Генштаб приголомшив заявою

Частина мобілізованих українців проходитиме базову загальну військову підготовку за новою програмою. Відповідна зміна почне діяти…

29 хв. ago

З якими хворобами хребта не мобілізують: адвокат вказала на нюанси

Мобілізація військовозобов’язаних з деякими тяжкими захворюваннями хребта неможлива.  Визнати непридатними до служби можуть особу, зокрема, зі…

33 хв. ago

Школа в липні? Батькам варто підготуватися до змін

У мережі ходять чутки про те, що українським школярам доведеться навчатися весь червень, що фактично…

33 хв. ago

У США є технології управління часом та простором

США мають технології «маніпулювання часом і простором». Таку заяву зробив директор Управління з науково-технічної політики…

36 хв. ago

Донорський скандал у Нідерландах: один чоловік став батьком понад 500 дітей

У Нідерландах спалахнув гучний медичний скандал — виявилося, що десятки донорів сперми стали біологічними батьками…

46 хв. ago