У Польщі 80% українців працюють або шукають роботу, – дослідження

У Польщі цьогоріч працюють або шукають роботу 78% українців. Ця частка є вищою, ніж серед громадян Польщі. Про це свідчать результати дослідження Нацбанку Польщі, передає Міграційна платформа EWL.

Дослідження проводилося серед мігрантів з України в період з травня по липень 2024 року.

Зазначається, що близько половини респондентів (і довоєнні мігранти, і воєнні біженці) заявляють, що робота є можливістю утримувати себе та свою родину. Також серед мотивів залишатися в Польщі є можливість знайти роботу, яка приносить задоволення.

Рівень зайнятості українців в Польщі зростає завдяки працевлаштуванню біженців, які прибули в країну після 2022 року. З іншого боку безробіття серед біженців в цілому є вищим, ніж у польській економіці.

Разом з тим, 19% воєнних мігрантів є безробітними, оскільки “значна частина жінок-біженок, які доглядають за дітьми, шукають роботу на неповний робочий день, що є проблемою, враховуючи низький рівень використання контрактів на неповний робочий день в польській економіці”.

За словами директорки рекрутації Міграційної платформи EWL Мар’яни Семенюк, “Польща є країною, де відсоток працевлаштування українських біженців вищий порівняно з іншими європейськими державами. І попри те, що польські роботодавці досі відчувають дефіцит кадрів на вакансіях, які раніше заповнювали українські чоловіки, внесок біженців у розвиток польської економіки минулого року склав приблизно 1% ВВП”.

Відсоток громадян України, які декларують намір оселитися в Польщі на постійне проживання, не зростає: такий намір висловлюють 50% довоєнних мігрантів і 20% біженців.

Дослідженні Нацбанку Польщі показує, що все більше громадян України ще не визначилися з планами на майбутнє. Порівняно з попередніми дослідженнями, відсоток відповідей “важко сказати” у планах проживання в Польщі зріс – як серед довоєнних мігрантів (з 36% до 39% у 2023 році), так і серед біженців (з 48% до 56% у 2023 році).

Також у дослідженні йдеться, що понад 70% мігрантів з обох груп винаймають житло. Натомість значно вищим є відсоток українців, які мають власну квартиру серед довоєнних іммігрантів.

Крім того, мігранти продовжують підтримувати своїх близьких в Україні. Зокрема, 40% переказує кошти, а 49% забезпечує матеріальною допомогою, в першу чергу членів родини. І ця тенденція зростає.

У гендерній структурі українців в Польщі переважають жінки (близько 67%).

Лисенко Катерина

Recent Posts

Магнітна буря на підході: вчені оголосили дату і рівень загрози

На Землю насувається магнітна буря, спричинена сонячним спалахом, що стався 25 листопада. Про це повідомляє…

6 хв. ago

Ростов під атакою БпЛА: куди вони летіли

В ніч на 27 листопада в Росії поскаржились на масовану атаку БпЛА на Ростовську область.…

7 хв. ago

Мобілізація по-новому: реєстр «Оберіг» знайде тих, хто забув дорогу до ТЦК

Україна посилює мобілізаційні заходи. Міністерство оборони оголосило про масштабну модернізацію процесу призову, яка тепер охопить…

12 хв. ago

Розмір пенсії по інвалідності 3 групи у грудні 2024: що будуть платити

Люди зі статусом осіб з інвалідністю можуть отримувати пенсію від держави, навіть якщо не досягли…

20 хв. ago

Останні акорди осені: дощі, мокрий сніг і шквальний вітер накриють Україну

Листопад завершується негодою, яка охопить більшу частину країни. Синоптик Ігор Кібальчич із Meteoprog прогнозує: останні…

28 хв. ago

Пентагон офіційно підтвердив дозвіл Києву використовувати ATACMS

Україна офіційно отримала дозвіл на використання далекобійних ракет ATACMS американського виробництва для ударів углиб російської…

32 хв. ago