Похорон стане розкішшю: депутати вирішили заробити навіть на похованнях

Що може бути сумніше за втрату близької людини? Хіба що рахунок за похорон, який от-от стане ще болючішим. Верховна Рада знову дивує, цього разу – законопроєктом №12189, що загрожує значним здорожчанням ритуальних послуг. Причина? Банальна, як завжди: податки.

Що планують змінити

Депутати пропонують скасувати чинну пільгу зі сплати податку на додану вартість (ПДВ) для ритуальних послуг, таких як поховання, кремація, та постачання ритуальних товарів. Наразі державні й комунальні установи мають можливість тримати ціни у межах доступного. Але тепер, схоже, цей “комфортний” період добігає кінця.

До того ж, приватні компанії, які досі працювали за спрощеною системою оподаткування, будуть позбавлені цієї опції. Іншими словами, “останній шлях” для багатьох українців стане значно дорожчим.

Чому це важливо

Раніше цвинтарі, крематорії й навіть державні ритуальні компанії користувалися податковими пільгами, що дозволяло стримувати ціни. Однак новий законопроєкт передбачає “урівнювання умов” для всіх учасників ринку. І хоча це звучить як крок до справедливості, насправді це означає, що вартість навіть базових послуг злетить.

Експерти прогнозують: якщо законопроєкт ухвалять, кожен похорон стане щонайменше на 20% дорожчим. Держава пояснює це прагненням до “рівності перед законом”, але чи зможуть це собі дозволити звичайні українці? Питання залишається відкритим.

Приватні компанії та конкуренція

Законопроєкт має ще одну мету – відкриття ринку для приватного бізнесу. За словами авторів, це “дерегулює” галузь і дозволить запровадити конкуренцію, яка нібито покращить якість послуг. Та чи стане поховання справді доступнішим, якщо приватні компанії працюватимуть на комерційних засадах, де головною метою є прибуток? Сумнівно.

Риторика авторів: красиво звучить, але що на практиці

У пояснювальній записці до законопроєкту обіцяють золоті гори: покращення якості послуг, інновації, конкуренцію. Однак реальність, ймовірно, виглядатиме інакше: ще більше витрат для громадян і нові виклики для тих, хто й так не може дозволити собі гідне прощання з близькими.

Романчук Микола

Recent Posts

ТЦК поставлять на кожній вулиці: мобілізацію терміново посилюють

У великій області України планується посилення мобілізації, що є обов'язковою умовою воєнного стану. Це заявив…

7 хв. ago

Трамп планує призначити керівником ВМС США бізнесмена без військового досвіду, – The Hill

Новообраний президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп планує призначити керівником Військово-морських сил США бізнесмена Джона Фелана, в…

16 хв. ago

«Боягузи й ухилянти». Офіцер ЗСУ Надія Савченко висловилася про Шабуніна, Стерненка і Бутусова

Голова Центру протидії корупції (ЦПД) Віталій Шабунін, волонтер Сергій Стерненко, головний редактор видання "Цензор" Юрій…

28 хв. ago

РФ вже воює з Європою: в Британії зробили сенсаційну заяву

Європа перебуває не в передвоєнній ситуації, а в стані справжньої війни з Росією, заявив колишній…

37 хв. ago

У найкращому разі повернеться до 50% людей: соціолог про демографічну кризу в Україні

Напередодні народний депутат України Максим Ткаченко повідомив, що велика кількість українців повертається на тимчасово окуповані території.…

45 хв. ago

Вчені вперше отримали ДНК Бетховена та розкрили таємничі подробиці про його життя

Міжнародна команда дослідників вперше в історії отримала геном легендарного композитора Людвіга ван Бетховена, аби зрозуміти стан…

55 хв. ago