З точки зору науковців, які займаються хронобіологією, наукою про біологічні ритми, вже досить багато років є майже одностайна думка про недоцільність переведення годинників через причини пов’язані зі здоров’ям.
Про в етері “Громадського радіо” повідомила Ольга Маслова, кандидатка біологічних наук, співзасновниця проєкту Nobilitet.
“З точки зору науковців, які займаються хронобіологією, наукою про біологічні ритми, вже досить багато років є майже одностайна думка про недоцільність переведення годинників.Через причини пов’язані зі здоров’ям. І тому ми можемо говорити проте, що і в Європі, і в США теж цю тему обговорюють”, – зазначила вона.
За словами науковиці, у Європі у 2019 році була перша спроба скасувати переведення годинників.
“У США організація, яка займається питаннями сну звертались неодноразово до можновладців, щоб якось підкоригувати процес і не переводити. Однак тоді ми переходимо до другої проблеми у межах цього питання. Бо ми можемо погодитись з тим, що переведення не є добре, але починається друга хвиля на якому часі залишатись”, – каже Маслова.
Якщо говорити про Україну, то, за словами науковиці, тут примножується складність. Територія України розташована в різних часових поясах.
“Понад 80% розташовано у так званому другому часовому поясі, але є у нас шматок території, східний, який географічно розташований у третьому часовому поясі. У нас ще є шматок Закарпаття, який розташований у першому часовому поясі. Тут все складно”, – каже кандидатка біологічних наук.
Українські біженці у Великій Британії стикаються з проблемами через складнощі з продовженням віз. Затримки з…
Росія зранку, 18 січня, атакувала Київ балістикою. Внаслідок атаки виникли пожежі, є загиблі. Про це…
Існують багато видів так званих антивікових процедур. Але хоча вони можуть зробити вас молодшими, клітини вашого тіла…
Майкла Гінслі нажахало те, що він побачив у відеореєстраторі свого автомобіля. Він виявив, що працівник…
У Стамбулі безпритульна собака поклала біля дверей ветеринарної клініки свого малюка. Цей момент потрапив на…
Шерстисті мамонти вимерли близько 4 тисяч років тому, але вчені стверджують, що світ незабаром побачить…