Частину зарплати доведеться віддати: у Кабміні розповіли, скільки і куди підуть гроші

Українці будуть змушені відраховувати гроші до бюджету України у разі ухвалення нового законопроекту. Про це йдеться у законопроекті, який було опубліковано для обговорення на сайті ФПУ .

Зарплата. Фото: скріншот Youtube

Міністерство соціальної політики України підготувало законопроект “Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення”. У ньому пропонується запровадити обов’язковий платіж до державного чи недержавних пенсійних фондів як працівників, так роботодавців.

Проект пропонує зменшити ставку Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом першого року запровадження системи з 22 до 17%. Протягом другого року ставку буде зменшено до 16%, а починаючи з третього року та в наступні роки – до 15%.

Обов’язковий накопичувальний внесок для працівників становитиме 1% бази нарахування накопичувального внеску протягом першого року з дати початку сплати накопичувальних внесків до системи загальнообов’язкового накопичувального забезпечення, 2% – протягом другого року, 3% – протягом третього та наступні роки.

Додатковий накопичувальний внесок для працівників становить 1% бази нарахування протягом першого року, 2% – протягом другого року, 3% – протягом третього та наступні роки.

Зазначається, що працівник може відмовитись від сплати додаткового внеску або відновити його сплату на підставі поданої роботодавцем заяви.

Обов’язковий накопичувальний внесок для роботодавців становить 1% бази нарахування накопичувального внеску протягом першого, 2% – протягом другого року, 3% – протягом третього та наступні роки.

Починаючи з четвертого року, роботодавці виділяють частину єдиного внеску на накопичувальний внесок у розмірі накопичувального внеску, але тільки якщо працівник сплачує додатковий накопичувальний внесок з власних доходів. У разі відмови працівника від сплати додаткового накопичувального внеску роботодавці не виділяють накопичувального внеску з єдиного внеску.

Обов’язковий накопичувальний внесок для самозайнятих осіб, які сплачують такий внесок на свою користь, становить 1% бази нарахування протягом першого року, 2% – протягом другого року, 3% – протягом третього та наступних років.

Обов’язковий накопичувальний внесок для роботодавців сплачується роботодавцями у складі єдиного внеску та виділяється у звітності щодо сплати єдиного внеску. Обов’язковий накопичувальний внесок для працівників та додатковий внесок не є єдиним внеском.

Сплата роботодавцями та самозайнятими особами накопичувального внеску на рахунки податкових органів провадиться одночасно зі сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

За несплату або несвоєчасну сплату єдиного та накопичувального внеску накладається штраф у розмірі 20% вчасно не сплачених сум.

Базою нарахування накопичувального внеску є сума нарахованої кожному працівнику заробітної плати за видами виплат, що включає основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати. Накопичувальний внесок не входить до системи оподаткування.

Учасник системи повинен обрати до дня початку сплати накопичувальних внесків установу накопичувального пенсійного забезпечення, до якої перераховуватимуться сплачені ним або на користь нього накопичувальні внески шляхом укладання з ним договору.

Також зазначається, що буде створено Державний накопичувальний пенсійний фонд, який є установою накопичувального пенсійного забезпечення.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

3 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

3 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

3 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

3 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

3 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

3 години ago