Українці будуть змушені відраховувати гроші до бюджету України у разі ухвалення нового законопроекту. Про це йдеться у законопроекті, який було опубліковано для обговорення на сайті ФПУ .
Міністерство соціальної політики України підготувало законопроект “Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення”. У ньому пропонується запровадити обов’язковий платіж до державного чи недержавних пенсійних фондів як працівників, так роботодавців.
Проект пропонує зменшити ставку Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом першого року запровадження системи з 22 до 17%. Протягом другого року ставку буде зменшено до 16%, а починаючи з третього року та в наступні роки – до 15%.
Обов’язковий накопичувальний внесок для працівників становитиме 1% бази нарахування накопичувального внеску протягом першого року з дати початку сплати накопичувальних внесків до системи загальнообов’язкового накопичувального забезпечення, 2% – протягом другого року, 3% – протягом третього та наступні роки.
Додатковий накопичувальний внесок для працівників становить 1% бази нарахування протягом першого року, 2% – протягом другого року, 3% – протягом третього та наступні роки.
Зазначається, що працівник може відмовитись від сплати додаткового внеску або відновити його сплату на підставі поданої роботодавцем заяви.
Обов’язковий накопичувальний внесок для роботодавців становить 1% бази нарахування накопичувального внеску протягом першого, 2% – протягом другого року, 3% – протягом третього та наступні роки.
Починаючи з четвертого року, роботодавці виділяють частину єдиного внеску на накопичувальний внесок у розмірі накопичувального внеску, але тільки якщо працівник сплачує додатковий накопичувальний внесок з власних доходів. У разі відмови працівника від сплати додаткового накопичувального внеску роботодавці не виділяють накопичувального внеску з єдиного внеску.
Обов’язковий накопичувальний внесок для самозайнятих осіб, які сплачують такий внесок на свою користь, становить 1% бази нарахування протягом першого року, 2% – протягом другого року, 3% – протягом третього та наступних років.
Обов’язковий накопичувальний внесок для роботодавців сплачується роботодавцями у складі єдиного внеску та виділяється у звітності щодо сплати єдиного внеску. Обов’язковий накопичувальний внесок для працівників та додатковий внесок не є єдиним внеском.
Сплата роботодавцями та самозайнятими особами накопичувального внеску на рахунки податкових органів провадиться одночасно зі сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
За несплату або несвоєчасну сплату єдиного та накопичувального внеску накладається штраф у розмірі 20% вчасно не сплачених сум.
Базою нарахування накопичувального внеску є сума нарахованої кожному працівнику заробітної плати за видами виплат, що включає основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати. Накопичувальний внесок не входить до системи оподаткування.
Учасник системи повинен обрати до дня початку сплати накопичувальних внесків установу накопичувального пенсійного забезпечення, до якої перераховуватимуться сплачені ним або на користь нього накопичувальні внески шляхом укладання з ним договору.
Також зазначається, що буде створено Державний накопичувальний пенсійний фонд, який є установою накопичувального пенсійного забезпечення.
В Україні можуть заборонити "небажані" дзвінки на мобільні телефони. Законопроект прийнятий у першому читанні. Як передає "Хвиля", про…
Американський мільярдер Ілон Маск розповів, яке важливе запитання він ставить під час кожної співбесіди, щоб…
Вулкан на південному заході Ісландії вивергнувся всьоме з грудня, викинувши в повітря клуби диму, коли яскраво-помаранчева…
Якщо ваша дитина пропускає школу, це не просто "дрібна витівка". В Україні справа може дійти…
Загарбники на тимчасово окупованих РФ територіях шантажують українців, змушуючи ставати донорами крові для армії РФ.…
Країна-агресор Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів нафти (56 тисяч тонн) з березня 2024 року. Про це повідомляє ВВС з посилання на дані…