Частину зарплати доведеться віддати: у Кабміні розповіли, скільки і куди підуть гроші

Українці будуть змушені відраховувати гроші до бюджету України у разі ухвалення нового законопроекту. Про це йдеться у законопроекті, який було опубліковано для обговорення на сайті ФПУ .

Зарплата. Фото: скріншот Youtube

Міністерство соціальної політики України підготувало законопроект “Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення”. У ньому пропонується запровадити обов’язковий платіж до державного чи недержавних пенсійних фондів як працівників, так роботодавців.

Проект пропонує зменшити ставку Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом першого року запровадження системи з 22 до 17%. Протягом другого року ставку буде зменшено до 16%, а починаючи з третього року та в наступні роки – до 15%.

Обов’язковий накопичувальний внесок для працівників становитиме 1% бази нарахування накопичувального внеску протягом першого року з дати початку сплати накопичувальних внесків до системи загальнообов’язкового накопичувального забезпечення, 2% – протягом другого року, 3% – протягом третього та наступні роки.

Додатковий накопичувальний внесок для працівників становить 1% бази нарахування протягом першого року, 2% – протягом другого року, 3% – протягом третього та наступні роки.

Зазначається, що працівник може відмовитись від сплати додаткового внеску або відновити його сплату на підставі поданої роботодавцем заяви.

Обов’язковий накопичувальний внесок для роботодавців становить 1% бази нарахування накопичувального внеску протягом першого, 2% – протягом другого року, 3% – протягом третього та наступні роки.

Починаючи з четвертого року, роботодавці виділяють частину єдиного внеску на накопичувальний внесок у розмірі накопичувального внеску, але тільки якщо працівник сплачує додатковий накопичувальний внесок з власних доходів. У разі відмови працівника від сплати додаткового накопичувального внеску роботодавці не виділяють накопичувального внеску з єдиного внеску.

Обов’язковий накопичувальний внесок для самозайнятих осіб, які сплачують такий внесок на свою користь, становить 1% бази нарахування протягом першого року, 2% – протягом другого року, 3% – протягом третього та наступних років.

Обов’язковий накопичувальний внесок для роботодавців сплачується роботодавцями у складі єдиного внеску та виділяється у звітності щодо сплати єдиного внеску. Обов’язковий накопичувальний внесок для працівників та додатковий внесок не є єдиним внеском.

Сплата роботодавцями та самозайнятими особами накопичувального внеску на рахунки податкових органів провадиться одночасно зі сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

За несплату або несвоєчасну сплату єдиного та накопичувального внеску накладається штраф у розмірі 20% вчасно не сплачених сум.

Базою нарахування накопичувального внеску є сума нарахованої кожному працівнику заробітної плати за видами виплат, що включає основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати. Накопичувальний внесок не входить до системи оподаткування.

Учасник системи повинен обрати до дня початку сплати накопичувальних внесків установу накопичувального пенсійного забезпечення, до якої перераховуватимуться сплачені ним або на користь нього накопичувальні внески шляхом укладання з ним договору.

Також зазначається, що буде створено Державний накопичувальний пенсійний фонд, який є установою накопичувального пенсійного забезпечення.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

ЗМІ розповіли про штраф сина Порошенка: сума може збільшитись

Військовозобов'язаному синові народного депутата Петра Порошенка Олексію, нібито загрожує штраф через неявку за військовим порядком.…

8 хв. ago

Меркель висловила сумнів, що Україна може зберегти незалежність

Україна без підтримки США та НАТО не зможе зберегти свою незалежність після нападу Росії. Таку думку висловила колишня…

17 хв. ago

283 000 грн: в Україні британський кіт коштує, як новий автомобіль

На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…

25 хв. ago

Штрафи для українських водіїв за радіо: кому та де загрожує покарання до 13 тис. грн

В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…

32 хв. ago

З чим носити піджак у 2025 році: стильні “луки” від Дорофєєвої та Єфросиніної на кожен день

Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…

41 хв. ago

Часу до 5 лютого: українці зобов’язані пройти ВЛК, інакше мають заплатити 17 тисяч гривень, хто має прийти

Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…

50 хв. ago