Національний банк залишив незмінною оцінку дефіциту електроенергії в Україні у 2024 році на рівні 7%. Ця зима не буде простою.
Про це заявив голова НБУ Андрій Пишний в інтерв’ю Forbes Ukraine .
” Ми користуємося тими даними, які отримуємо з багатьох джерел, агрегуючи їх та формуючи свою власну гіпотезу. Наша власна гіпотеза говорить про те, що дефіцит на 2024 рік після тих обстрілів, руйнувань, які ми вже зазнали, становить 7% “, – сказав він.
За його словами, за фактом рівень дефіциту навіть дещо кращий, але залишається ризик на осінь та можливе поновлення відповідних атак. “Тому ми поки що залишаємось у базовому сценарії”, – сказав він.
Пишний зазначив, як швидко почали працювати над відновленням зруйнованих енергогенеруючих потужностей та головне – побудовою цієї диверсифікованої системи малої генерації.
” Чи можна це зробити за місяць відновивши дійсно ті потужності, які стали недоступні в результаті атаки? Звичайно ні, це вимагає часу і величезного обсягу ресурсів. І звичайно ця зима не буде простою. І звичайно ми відчуватимемо наслідки дефіциту, відчуватимемо всі “, – додав він.
Глава НБУ зазначив, що “за великим рахунком кожен з нас певною мірою має стати енергетиком для того, щоб зрозуміти, як йому найкращий спосіб пройти через цю зиму”.
« Слід визначити, як житло може бути забезпечене автономними джерелами енергоживлення та енергозабезпечення. “Треба це зробити сьогодні. Такий продукт відповідно є, і в рамках державної програми кредитування підставку нуль. І в рамках комерційного кредитування, яке пропонують банки, якщо ваш бізнес на сьогоднішній день вимагає відповідного енергозабезпечення і ви відчуваєте критичну залежність від перебоїв, треба рухатись у бік своєї автономії ”, – пишний.
ЗМІ повідомляють, що кілька російських нафтопереробних заводів перебувають на межі закриття. Якщо це станеться, то…
В Україні для громадян, які змушені були покинути свої домівки через війну та отримали статус…
Цивілізований світ має зрозуміти одну річ: якщо зараз не повернути силу міжнародного права, то весь…
У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…
Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…
Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…