В Україні групи оповіщення ТЦК мають обмежені повноваження щодо взаємодії з військовозобов’язаними. Їхнє головне завдання — перевіряти документи, але затримувати людей вони не мають права.
Про це розповіла юрист Орися Швець у коментарі для Новини.LIVE, повноваження на затримання належать виключно поліцейським і лише за наявності законних підстав.
Юристка каже, що якщо група оповіщення ТЦК намагається затримати особу без участі поліції, такі дії є незаконними. Затримання може відбуватися лише за умови, що працівник поліції складе протокол про адміністративне затримання, в якому мають бути чітко вказані підстави для таких дій.
“Припустимо, у вас немає військово-облікового документа. Також якщо, вам вручали повістку, а ви від неї відмовились, вас можуть затримати. Або ви відмовилися прослідкувати до ТЦК, у вас було виявлено якісь порушення, наприклад, несходження даних в “Резерв+” чи ви перебуваєте в розшуку”, — каже Швець.
Крім того, затримана особа має низку прав, серед яких — право на адвоката та право не давати пояснення. Якщо ж протоколу про затримання немає, така особа офіційно не вважається затриманою.
Орися Швець підкреслює важливість знання своїх прав у подібних ситуаціях, оскільки без належного оформлення затримання, будь-які дії з боку ТЦК є неправомірними.
У грудні 2024 року в Україні було запроваджено нові умови оподаткування, що стосуються ФОП. Одним із…
Діючому судді Господарського суду міста Києва повідомлено про підозру у державній зраді. Про це повідомляє Офіс Генерального…
Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…
Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…
Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…
Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…