Тисячі токсичних речовин потрапляють в організм людини з харчових упаковок, – дослідження

В організмі людини було виявлено понад 3600 хімічних речовин, які контактують з харчовими продуктами в упаковці, кухонному посуді або інших речах. Про це йдеться у новому дослідженні, яке розкриває ризик впливу токсичних речовин, передає The Guardian

За словами дослідників, хімічні речовини було виявлено в крові, волоссі та грудному молоці людини. До цього переліку увійшли такі високотоксичні сполуки, як PFAS, бісфенол, метали, фталати та леткі органічні сполуки, більшість з них пов’язані з раком, гормональними порушеннями та іншими проблемами зі здоров’ям. 

“Безумовно, викликає занепокоєння те, що ми маємо сильний зв’язок, який показує, що деякі небезпечні хімічні речовини … мігрують з упаковки в їжу”, – зауважила співавтор дослідження з Форуму харчової упаковки, некомерційної організації, що базується в Цюриху, Біргіт Геуке.

Загалом під час дослідження було виявлено приблизно 14 тисяч хімічних речовин, які можуть контактувати з продуктами, тому його результати не означають, що відповідальність за потрапляння хімічних речовин до організму лежить лише на пакуванні продуктів. 

Геуке зазначила, що серед найгірших речовин був пластик, який майже не регулюється та може містити тисячі хімічних речовин. Також токсичні або маловивчені сполуки можуть містити силікон та покриття на металевих банках. Крім того, дослідниця додала, що безліч паперових та картонних виробів оброблялися PFAS, тому також можуть містити шар пластику. 

Проте споживачі можуть захистити себе, якщо купуватимуть продукти у скляних банках, які мають дуже мало хімічних речовин. За словами дослідників, які працюють у цій галузі, вони приносять власну скляну тару до закладів харчування, якщо бажають забрати із собою залишки страв. 

Геуке наголосила, якщо виймати їжу з пластикових контейнерів та перекладати у скляні банки вдома, то таким чином зменшується час, впродовж якого хімічні речовини переходять з упаковки до продуктів. Проте дослідниця вважає, що люди все одно не зможуть повністю уникнути хімікатів у своєму житті, адже для цього потрібно посилити врегулювання у виготовленні тих чи інших продуктів. 

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Яку техніку можна під’єднувати до портативної зарядної станції?

Портативні зарядні станції стають дедалі популярнішими завдяки своїй здатності забезпечувати резервне живлення під час вимкнення…

1 годину ago

Один з найдорожчих у Лос-Анджелесі: як виглядає особняк Анджеліни Джолі за 25 мільйонів

Анджеліна Джолі – ікона стилю для поколінь. Бездоганний смак зірки поширюється, зокрема, і на її…

1 годину ago

В Україні готують масовий призов: майже мільйон повісток буде вручено за 3 місяці

Кабінет міністрів України затвердив виділення 71,82 млн грн на централізоване виготовлення 900 тис. повісток, які…

2 години ago

Турецького забудовника засудили до 865 років в’язниці, через зруйновані землетрусом будинки

У Туреччині забудовника Хасана Альпаргюна символічно засудили до 62 довічних термінів позбавлення волі, що становить 865…

2 години ago

Президент Фінляндії пояснив алгоритм дій України для вступу до НАТО

Президент Фінляндії Александр Стубб заявив, що Україна спочатку стане членом Євросоюзу, а вже потім зможе…

2 години ago

Жінка вирішила схуднути за допомогою рибних консервів і розповіла, що з цього вийшло

60-річна фельдшерка на ім'я Джейн розповіла, що їла 70 днів лише сардини. Ця дієта допомогла…

4 години ago